Sinan Ateş davasındaki ara karara Ayşe Ateş'ten açıklama

Sinan Ateş'in önemli bir dava dosyasında verilen ara karara ilişkin Ayşe Ateş'ten açıklama geldi. Ateş, Bu olayı FETÖ'nün yaptığını iddia ederek kapatmaya çalışıyorlar dedi.

Yayınlanma:
Sinan Ateş davasındaki ara karara Ayşe Ateş'ten açıklama

Ayşe Ateş'ten Sinan Ateş Davası Ara Kararına İlişkin Açıklama

Ayşe Ateş, Sinan Ateş davasında verilen ara karara ilişkin açıklama yaptı ve iddialarda bulundu. Ateş, Bu olayı FETÖ yaptı diyerek kapatmak istiyorlar dedi ve adalet talep etti.

Ayşe Ateş'in açıklamaları şöyle devam etti:

Şu anda burada dudağımdan dökülecek her sözün adalet dileyen birer yoksul olarak kayda geçmesini talep ediyorum. Sincan Yerleşkesinde 5 gün boyunca sanıkların ve müdafilerin siyasi cinayeti alacak verecek davasına indirme çabasına şahit olan kumpas tiyatrosu bugün sonlandı. Şüpheliler aralarındaki bağlantılar ve deliller bakımında ilişkili olması gereken 2 ayrı dosya var. Bu yargılamaya eksik iddianameyle yapılan yarım mahkeme diyoruz. Alınan her kararı hukuki olarak eksik buluyoruz.

Dosyaya bakan savcılar hakkında HSK'ya suç duyurusunda bulunuldu. Düne kadar eksik iddianameyi beğenip bize nispet yapanlar bunu beğenmez oldu.

Dün sabah yaptığım basın açıklamasında duruşma esnasında maruz kaldığımız saldırıya dikkat çekmiştim. Aslında diyorlar ki biz ne diyorsak onu kabul edecek çizdiğimiz çerçeve dışına çıkmayacaksınız. Çıktım, çıkıyorum, çıkacağım! Çizdiğiniz çerçeveyi paramparça edip ayaklarınıza atacağım.

Bu olayı FETÖ yaptı diyerek kapatmak istiyorlar. Meclis Araştırma Komisyonu kurulması gerekiyor. Güpegündüz işlenen bu siyasi cinayet karartılırsa bu namlunun bir sonraki hedefi herhangi bir vatandaş olabilir.”

Ayrıntılar geliyor...

Haber Merkezi