SHP'nin Yeniden Kuruluşu Murat Karayalçın'ı Kızdırdı

Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP), bugün yeniden kuruldu. SHP'nin eski genel başkanı Murat Karayalçın, Buna SHP'nin tekrar kurulduğu denilemez şeklinde açıklamada bulundu.

Yayınlanma:
SHP'nin Yeniden Kuruluşu Murat Karayalçın'ı Kızdırdı

Yeniden Kurulan SHP'ye Tepki: Öyle Bir Şey Olamaz

Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP), Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre 28 Haziran 2024 tarihiyle itibarıyla yeniden kuruldu. Partinin adresi, Yargıtay'a Meşrutiyet Mahallesi, Karanfil Sokak, Çankaya, Ankara olarak bildirildi.

SHP'nin son genel başkanı Murat Karayalçın, konuyla ilgili olarak Öyle bir şey olamaz, buna SHP yeniden kuruldu denilemez şeklinde tepkisini dile getirdi. Karayalçın, şu ifadeleri kullandı: SHP'nin tekrar kurulduğunun söylenebilmesi için, o dönemde CHP ile birleşmeye karar veren ve bir anlamda SHP'yi kapatan son yönetimin açma kararı vermesi gerekir. SHP'nin isminden yararlanmak isteyen birileri bir girişimde bulunmuş, öyle görünüyor. Kim olduklarını bilmiyorum.

Murat Karayalçın, ayrıca, Biz CHP olarak iktidara yürüyoruz. Yeni bir bölünmeye asla fırsat vermemeliyiz. Bugün Fransa'daki seçimlerin sonucu da, birlikteliğin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermiştir yorumunda bulundu.

Bakalım SHP'nin yeni girişiminin arkasından kim çıkacak ve Karayalçın'ın yorumları nasıl karşılanacak.

Sözcü