CHP'li Adıgüzel'den Perşembe Yaylası'na verilen maden ruhsatına tepki

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Perşembe Yaylası'na verilen 4. grup maden ruhsatına karşı çıkarak, Bu karar ihanettir, vatanımıza ihanettir dedi.

Yayınlanma:
CHP'li Adıgüzel'den Perşembe Yaylası'na verilen maden ruhsatına tepki

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel: Perşembe Yaylası'na Maden Ruhsatı Vermek İhanettir

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, TBMM’de yaptığı konuşmada, Ordu’nun Perşembe Yaylası'na 4. grup maden ruhsatı verilmesine tepki gösterdi. Adıgüzel, şunları söyledi:

“Ordu'nun dünyaca ünlü Perşembe Yaylası’na yılda bir buçuk milyon turist ziyarette bulunuyor. Buraya 4. grup maden ruhsatı verildi. Siz aklınızı mı yediniz? Buraya ihanet vatana ihanettir.

Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'i de eleştirerek, şunları söyledi:

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler de Ordu halkını yanıltıyor. Dün OBB Meclis toplantısında 'Burada siyanür yok' diyor. Bakanlığa verdiğim önergeme verilen cevapta çok açıkça 4'üncü grup altın ve gümüş madeni olduğu yazıyor. Hilmi Güler yine 'Burası Korgan ilçe sınırlarında' diyerek Perşembe Yaylası'ndan uzak olduğunu iddia etmeye çalışıyor. Halbuki yine resmi evrakta Perşembe Yaylası’yla ilişkili bir değil tam 3 maden sahası var.

Adıgüzel ayrıca, Akkuş Argan Yaylası'na yapılan yatırımların turizm kapsamından çıkarılarak villa yapıp satılacağını iddia etti ve uyarıda bulundu.