CHP'den SHP'nin yeniden kuruluşuna tepki

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, tarihe mal olmuş siyasal partilerin yeniden açılmasının son derece yanlış olduğunu belirtti. Erol, SHP'nin aynı isimle tekrar kurulmasıyla ilgili eleştirilerde bulundu.

Yayınlanma:
CHP'den SHP'nin yeniden kuruluşuna tepki

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: SHP'nin Yeniden Kurulması Yanlıştır

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 2010 yılında Eşitlik ve Demokrasi Partisi ile birleşerek varlığı sona eren SHP'nin, aynı isimle yeniden kurulmasına tepki gösterdi. Erol, “Avrupa’da ve Türkiye’de rüzgâr sosyal demokratlardan yana eserken, ülkemizde kurulan yeni sol partiler ile bir bölen görüntüsü yaratılmasını doğru bulmuyorum. Türkiye’nin zor zamanlarında milletimizden yetki almış, memleket için çok faydalı işler yapmış ve tarihe mal olmuş siyasal partilerimizin yeniden açılması son derece yanlıştır ifadelerini kullandı.

Avrupa’da ve Türkiye’de rüzgar sosyal demokratlardan yana eserken, ülkemizde kurulan yeni sol partiler ile bir bölen görüntüsü yaratılmasını doğru bulmuyorum. Türkiye’nin zor zamanlarında milletimizden yetki almış, memleket için çok faydalı işler yapmış ve tarihe mal olmuş siyasal partilerimizin yeniden açılması son derece yanlıştır. Sosyal demokratların birliğine ve bütünlüğüne zarar verecek, yerel seçimler ile yakaladığımız başarıyı gölgeleyecek her türlü oluşuma karşı tavır alacağımızın bilinmesini isterim ifadelerini kullandı.