Ünlü Yıldız, Maaşını Boşa Harcadığını İtiraf Etti

Chris Pratt, kilo verdikten ve Arnold Schwarzenegger’in kızı Katherine’le evlendikten sonra kariyerinde büyük sıçrama yaşadı. Ancak aktör, 2,4 milyon TL’lik ilk oyunculuk maaşını nasıl harcayacağını bilemediği için tamamını boşa harcadığını itiraf etti.

Yayınlanma:
Ünlü Yıldız, Maaşını Boşa Harcadığını İtiraf Etti

Parasının Bitmeyeceği İzlenimine Kapılmıştım

İlk kazandığı paranın harcama konusunda zorluk yaşamasına neden olup olmadığı sorulduğunda yıldız, bunun kendisi için tam tersi olduğunu söyledi: Oh hayır hayır. Hiçbir zaman paramın bitmeyeceği izlenimine kapılmıştım, dedi.

Finansal Okuryazarlık Eksikliği

Ünlü oyuncu, gençken kendisine hiçbir zaman finansal okuryazarlık öğretilmediğini ve bu nedenle parayı nasıl kullanacağını veya yöneteceğini bilmediğini açıkladı. Pratt, ilk parasını Hawaii ve Avustralya gibi dünyanın farklı yerlerine tatile giderek harcadığını belirtti.

Mali Planın Önemi

Aktör sözlerine, “Bir şekilde durup 'Pekala, bu konuda akıllıca davranmam lazım' demem epey zaman aldı. 'Ne yapacağım' diye düşünmem gerekiyordu. Bir gün çalışmayı bırakırsam hala iyi olacağım noktaya nasıl geleceğim?” şeklinde devam etti.

Hayatının ilerleyen dönemlerinde bir mali plan oluşturmanın büyümemin adımlarından biri olduğunu belirtirken bir işinden kazandığı parayla annesine av almasının kendisine “işte başardım” anını hissettirdiğini de ekledi.