Doğumda Ayrılan İkizler 39 Yıl Sonra Tekrar Buluştu: Hayatları Şaşırtıcı Paralellikler Gösteriyor

Evlatlık alındıklarında birbirlerinden habersiz büyüyen ve bir araya gelip tanıştıklarında neredeyse aynı hayatı yaşadıklarını keşfeden Jim Lewis ve Jim Springer artık 'Jim ikizleri' olarak anılmaya başlandı. İkizler, tanışmalarından önce bilmedikleri bir şekilde benzer bir yaşam sürmüşlerdi.

Yayınlanma:
Doğumda Ayrılan İkizler 39 Yıl Sonra Tekrar Buluştu: Hayatları Şaşırtıcı Paralellikler Gösteriyor

İki Ailenin Benzer Hayatları: Jim İkizleri

Başlangıçta her iki evlat edinen aile de onlara James adını koymaya karar verdi, ancak ikisi de kısaca 'Jim' olarak çağrılmayı tercih etti.

Birbirlerinden yaklaşık 40 mil uzakta yaşıyorlardı ve hayatlarındaki benzerlikleri göstermek için birbirlerinden habersiz neler yaptıklarını yazacağım.

Jim'in Larry adında bir kardeşi ve Toy adında bir köpeği vardı; okulda matematikte iyiydi ama yazımda zayıf kalıyordu.

Jim hobi olarak marangozluğa başladı ama kariyeri kolluk kuvvetlerindeydi. Özel hayatında ise Linda adında bir kadınla evlendikten sonra boşandı ve daha sonra Betty adında başka bir kadınla evlendi.

'Jim ikizleri' neredeyse aynı hayatları yaşadılar. Jim, 39 yaşındayken özdeş ikiz kardeşiyle tanışıp onun da aynı şeyleri yaptığını öğrenene kadar ilk oğluna James Allan adını verdi.

'Jim ikizleri' tanıştıktan sonra bira ve sigara zevklerinin aynı olduğunu keşfettiler; hatta aynı marka arabayı kullanıyorlardı. Ayrıca, kişilik ve tıbbi geçmişleri açısından da inanılmaz derecede benzer oldukları ortaya çıktı.

Ancak ikizler arasında bazı farklılıklar da var. Sandy adında bir kadınla üçüncü kez evlenen Jim, diğer Jim'in karısının da öğrendiğine göre bu başarı kendi arkadaşı tarafından tekrarlanamayacaktı.

Jim'lerden birinin uzun süredir kayıp olan ikizini bulmaya karar vermesi ve Ohio mahkemesi aracılığıyla iletişim bilgilerini bulup, kaderini belirleyen bir telefon görüşmesi yapmasıyla kardeşler, Jim Lewis ve Jim Springer olarak tanıştılar.

İkizler nihayet 1979 yılında tanıştılar ve birbirlerine ne kadar benzer bir hayat sürdüklerini keşfettiler. Tesadüfler sadece sudak uçaklatan türden değil; köpeklerine, eşlerine ve çocuklarına aynı isimleri veren özdeş ikizler için doğruydu.