Çay markasındaki zararlı madde nedeniyle ürünler piyasadan toplatılıyor

Almanya merkezli çay üreticisi CHI Forest markasında yasa dışı maddeler tespit edildi. Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı bölgede satışı yaygın olan çaylar için bakanlık toplama kararı aldı. Tüketicilere Bu çayı içmeyin uyarısı yapıldı.

Yayınlanma:
Çay markasındaki zararlı madde nedeniyle ürünler piyasadan toplatılıyor

Almanya Merkezli Çay Markası CHI Forest'in Ürünleri Geri Çağrıldı

Hatalı üretim ve sağlığa zararlı ürünler nedeniyle geri toplama kararlarına bir yenisi eklendi. Almanya merkezli üretim yapan çay markası CHI Forest'in ürünlerinde yasa dışı ve sağlığa zararlı maddeler tespit edildi. Ürünün kesinlikle tüketilmemesi gerektiğini söyleyen yetkililer, söz konusu yasaklı maddeler nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşanabileceği uyarısında bulundu.

TÜRKLERİN YOĞUN YAŞADIĞI BÖLGELERDE ÇOK SATILIYORDünyanın en çok çay tüketen toplumları arasında yer alan Türklerin birçok yemeğe kadar yoğun yaşadığı Kreuzberg bölgesinde bulunan çok sayıda markette satılan yasaklı çay için ilk toplama işlemleri geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Marketlerden toplatılan ürünün bilgileri şu şekilde:Ürün: CHI FOREST Sütlü Çay Yasemin Aromalı

Ürün birimi: 450 ml

Üretici: Süpermarket zinciri Ochama (Çin)

Dortmund'da bir şube açan ve teslim alma istasyonları aracılığıyla hizmet veren Çinli bir şirket, sütlü çaylarının geri çağrılmasıyla ilgili olarak web sitesinde müşterilerinden özür diledi.