Ananas ve Greyfurt Sularının Kilo Vermede Etkisi Araştırıldı

Fazla kilolara karşı mücadele edenlerin sıkça tercih ettiği taze greyfurt veya ananas meyvelerinin, aslında diğer meyve suları gibi şeker içerdiği ve kilo alımına neden olabileceği belirtiliyor. Ancak, bu meyveleri diğer alternatiflerle değiştirerek günlük kalori alımını azaltmak da mümkün.

Yayınlanma:
Ananas ve Greyfurt Sularının Kilo Vermede Etkisi Araştırıldı

Ananas suyunun yağların emilimini engelleyen bir madde içerdiğine inanılıyor. Aslında oradaki miktarı ihmal edilebilir düzeydedir. Ve greyfurt suyunun gerçekten alışılmadık özellikleri var, hatta bazen tehlikeli. İlaçlarla etkileşiminden bahsediyoruz. Greyfurt suyunun bileşenleri, bir dizi farmasötik ilaçla aynı enzimler tarafından karaciğerde metabolize edilir. Bu, kandaki konsantrasyonlarında öngörülemeyen dalgalanmalara yol açar ve bu da bazı durumlarda ciddi sonuçlara yol açar.

Bu ilaçlar arasında birçok antibiyotik, kolesterol düşürücü ilaçlar, warfarin, antialerjik ilaçlar, glukokortikoid hormonları, epilepsi tedavisine yönelik ilaçlar, antidepresanlar, anti-anksiyete ilaçları, anti-aritmik ilaçlar ve daha birçok ilaç bulunmaktadır. Greyfurtla etkileşimi giderek daha fazla gösteren ilaçlara ilişkin talimatları dikkatlice okuyun. Ancak ilaçları kullanırken bu meyve suyundan ve meyveden vazgeçmek daha da güvenlidir.