40 Yaş Üzerin Kadınların Görünümlerini Yaşlı Yansıtan 5 Hatalı Alışkanlık

40 yaş üzeri kadınların sıkça yaptığı ve kendilerini daha yaşlı gösteren hataların incelendiği bu çalışma, yaşlılık algısının ne zaman başladığı konusunda tartışmalara yol açıyor.

Yayınlanma:
40 Yaş Üzerin Kadınların Görünümlerini Yaşlı Yansıtan 5 Hatalı Alışkanlık

Yaşlanmayı Manipüle Etmenin Yolları

Hayatımızın kaçınılmaz evreleri arasında yer alan yaşlılık, bazı kişiler için çok farklı anlamlar ifade edebiliyor. Birçok insan, henüz genç yaşında yaşadığı fiziksel çöküntü nedeniyle çevresi tarafından 'yaşlı' olarak nitelenebilirken, bazıları ise ilerleyen yaşına rağmen genç bir enerji ve görüntü yaymaya devam ediyor. Bu kadar izafi bir kavram olan yaşlılığı kendi lehinize manipüle etmeniz ve ilerleyen yaşlarda bile birkaç basit tüyo ile oldukça genç ve sağlıklı görünmeniz mümkün. Güzellik uzmanları, açıkladıkları liste ile özellikle 40 yaşın üzerindeki insanların kendilerini daha yaşlı gösteren hataları sıraladı.

Saç Modeli

Bir yüzün algılanışında en dikkat çeken nokta saçlar olmakta. Saçlarımız, hacimsel olarak yüzümüzün en büyük bölümünü oluşturmakta ve bu nedenle dışarıya verdiğimiz ilk mesajda belirleyici rol oynamakta. İlerleyen yaşlardaki insanlara kısa ve ince saç kesimleri uzmanlar tarafından kesinlikle yasaklanmış durumda. Ayrıca 40 yaşın üzerindeki kadınların uzun saçtan da vazgeçmeleri gerekiyor. İlerleyen yaşlarda saçlarınızın tonu ve buklelerinizin parlaklığı solduğu için bu yaşlarda en canlı görüntüyü orta uzunlukta bir saçla elde edebilirsiniz.

Makyaj

Hiç makyaj yapmamak sizi yaşlı gösterebilir. Ancak hatalı makyaj yapmak, sizi olduğunuzdan çok daha kötü bir konuma sürüklemekte. Her şeyden önce 40 yaşını geçtiğinizde artık 20 yıl önceki gibi makyaj yapmayı bırakmalısınız. Kozmetik ürünlerinden tamamen vazgeçmenize gerek yok ancak yaşınıza göre makyaj yapmayı öğrenmelisiniz.

Kıyafet Seçimi

40 yaşın üzerinde yüksek kaliteli ve doğal kumaştan yapılmış kıyafetleri tercih etmeniz ve büyük çiçekler, şeritler ya da pırlantalarla süslenmiş elbiselerden kaçınmanız gerekir. Bu nedenle parsel tonları takip etmelisiniz.

Aksesuarlar

Eğer siz de birçok kadın gibi çok fazla takı, boncuk, kolye ya da küpe gibi aksesuar takmayı seviyorsanız, ölçülü şekilde kullanıma alışmalısınız. Bütün aksesuarları birlikte takmak gençliğe özgü bir davranıştır. İlerleyen yaşlarda bu durumu tekrarlamak, sizi genç davranmaya çalışan bir yaşlı olarak gösterir. 40 yaşın üstünde kulak ve boyundaki ağır taşlardan vazgeçmek, ucuz boncuk ve bilezikleri çıkarmak daha iyidir çünkü bu, her şeyin eski görünmesine ve imajın bozulmasına neden olur.

Ayakkabı Seçimi

Stilistler, 40 yaşın üzerindeki tüm kadınlara siyah elbise, ayakkabı ve aksesuar takmayı kesinlikle yasaklıyor. Yanlış ayakkabılar, en güzel kadını bile gerçekten büyükanneye dönüştürebilir. Moda uzmanları, on yıllık ayakkabılardan vazgeçmenizi ve rahat, şık mokasenler satın almanızı tavsiye ediyor. Bu ayakkabılar imajınızı yansıtacak ve genel kıyafetinizi modaya uygun ve uyumlu hale getirecektir.