WhatsApp'ta Ekran Görüntüsü Almak Artık Mümkün Olmayacak!

WhatsApp, kullanıcıların profil fotoğraflarının ekran görüntüsünü almasını engelleyecek yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni özellik, kullanıcı gizliliğini daha da güçlendirirken, bazı kullanıcılar için hoş karşılanmayan bir değişiklik olabilir.

Yayınlanma:
WhatsApp'ta Ekran Görüntüsü Almak Artık Mümkün Olmayacak!

ABD'li yazılım şirketi Meta'nın sahibi olduğu Whatsapp, kullanıcıların profil fotoğraflarının ekran görüntüsünü almasına engel olacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Yeni özelliğin ayarlar menüsünün gizlilik bölümünde yer alacağı konuşuluyor. Son Android sürümünde ekran görüntüsü almaya çalıştığınızda ekranın alt kısmında uygulama kısıtlamaları nedeniyle ekran görüntüsü alınamadığını belirten bir bildirim çıkıyor.

WHATSAPP'TA PROFİL FOTOĞRAFININ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALINAMAYACAK

Whatsapp, yaklaşık 5 yıl önce kullanıcıların başkalarının profil fotoğraflarını kaydetmesine engel olan güncelleme yayınlamıştı. Ekran görüntüsü almanın doğrudan engellenmesi, Whatsapp'ın kullanıcı gizliliği ve rızası kavramını daha da güçlendirmesine olanak sağlayacak.

T24'te yer alan habere göre, bu yeni özellik Whatsapp'ın kullanıcıların fotoğraflarının dolandırıcılık, taklit veya taciz amacıyla kullanılmasını istemediğini gösteriyor.