Virgil Van Dijk'tan Barış Alper Yılmaz'a Övgü Dolu Sözler

Hollandalı Virgil Van Dijk, EURO 2024'te dikkat çeken Milli Oyuncu Barış Alper Yılmaz'ı övdü. Dijk, Yılmaz için Ele avuca sığmaz biri ifadesini kullandı.

Yayınlanma:
Virgil Van Dijk'tan Barış Alper Yılmaz'a Övgü Dolu Sözler

Barış Alper Yılmaz'ın Performansı Hollanda'yı Zorladı

A Milli Erkek Futbol Takımı, çeyrek finalde 2-1 Hollanda'ya yenildi. Milliler EURO 2024'e veda etse de performanslarıyla gönüllere taht kurdu.

Hollanda maçında Virgil Van Dijk'i zorlayan Milli Oyuncu Barış Alper Yılmaz'ın performansı dikkat çekti. Dijk'in ayağına top değer değmez yakasına yapışan Yılmaz büyük takdir topladı.

Virgil Van Dijk de Yılmaz'dan övgüyle söz etti. TRT Spor'a konuşan Dijk, Türkiye'nin performansını ve Yılmaz'ı şöyle değerlendirdi:

Türkiye Çok Fazla Üstümüze Geldi

Sonlara doğru geri çekildik. Türkiye çok fazla risk aldı ve üstümüze geldi. Sonunda yarı finale yükseldik. Taraftarlarımızla güzel bir kutlama yaptık. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Stadyumda çok fazla Türk taraftar vardı. Takımımla çok gurur duyuyorum. Biz de çok iyi başladık, topa sahip olmada ve rakibin topa sahip olmasında. Sonra daha özensiz oynadık ve tehlikeli yerlerde toplar kaybettik. Sonuç olarak, çok fazla top kaybı yapmamız nedeniyle kontrataklarla daha tehlikeli oldular. İkinci yarıda sakin kalmalı ve yakaladığımız fırsatları değerlendirmeliydik. Bunu da iyi yaptık. Elinizden gelen her şeyi yapmalısınız ve biz de yaptık. Bir kurtarışa, bir müdahaleye ya da başka bir şeye herkesin nasıl tepki verdiğini görüyorsunuz. Bunu birlikte yaptık ve yarı finale çıkmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Şimdi toparlanıp bir başka zorlu maça hazırlanacağız.

Yılmaz, Sürekli Koşuyordu

Birinci yarı bile birbirinden farklıydı. İyi başladık, topa sahip olduk. Türkiye biraz geride kalmıştı. Sonrasında Türkiye golü attı. Arda Güler'in çok güzel bir pasıyla gol geldi. Biz sonrasında sakin kaldık ve ikinci yarıya başladık. Çok çalıştık ama sonucu da aldık. Barış Alper Yılmaz sürekli koşuyordu. Ele avuca sığmaz şekilde koşuyordu. Her savunmacı için zordur. Bizi çok zorladı. Gol atamadı ama. Eğer bir şekilde onu tasvir edecek olursak, gerçekten önemli bir oyuncu. diyerek sözlerini tamamladı.