Angel Di Maria Gözyaşlarını Tutamadı

Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Angel Di Maria, Copa America finalinden sonra Arjantin Milli Takımı'na veda edeceğini gözyaşlarıyla duyurdu. Di Maria, Bu forma uğruna her şeyimi verdim. ifadesini kullandı.

Yayınlanma:
Angel Di Maria Gözyaşlarını Tutamadı

Angel Di Maria, Arjantin Milli Takımı'ndaki Son Maçına Veda Etti

Copa America'da Kanada'yı 2-0 yenerek finale yükselen Arjantin'de, Angel Di Maria milli takımdaki son maçına çıktı. Maçta ilk 11'de sahaya çıkan Di Maria, 78. dakikada yerini Nicolas Gonzalez'e bıraktı. Maç sonrasında duygusal açıklamalarda bulunan Arjantinli futbolcu, gözyaşlarına hakim olamadı.

36 yaşındaki futbolcu, Arjantin basınına verdiği demeçte, En iyi şekilde bitirmeyi umuyorum. Sadece çalışıyorum, yapmam gereken işi yapıyorum ve her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Son dönemde işlerin yolunda gitmediği zamanlar da oldu ama bu forma için hayatımı verdim. ifadelerini kullandı.

Di Maria, maç öncesinde Messi ile arasında geçen duygusal bir diyaloğu da paylaşarak, Beni her zaman destekleyen herkese, aileme ve bana her şeyi veren bu takıma minnettarım. Bugün sahaya çıkmadan önce Leo (Messi) benim için finale çıkmak istediklerini söyledi ve bu beni çok gururlandırdı. Son dönemde elde ettiğim her şeyi hepsiyle birlikte başarma fırsatına sahip olmak benim için gurur kaynağı dedi.

Arjantin Milli Takımı'nda ayrılma kararının değişmeyeceğini belirten Di Maria, Milli takımla oynayacağım son maça hazır değilim ama zamanı geldi. Bunu böyle hayal etmiştim ve bunu başardım, bir finale daha ulaştım. Takım arkadaşlarım geri dönüşün olmadığını, kararımın kesin olduğunu biliyorlar ve verdiğim kararı destekliyorlar. Geriye tek bir maç kaldı ve ben de bunu istiyordum. Devam edebilirdim ama bence en uygun zaman geldi, karar verildi. Vermem gereken her şeyi verdim. Arjantin maçlarında da onları izlemek için orada olacağım şeklinde konuştu.