Seren Serengil'den Mülteci Sorunu Vurgusu: Başıboş Sokak Köpeği Sorunu Yok, Başboş Mülteci Sorunu Var

Ünlü şarkıcı Seren Serengil, hayvanların uyutularak öldürülmesini kapsayan yasa tasarısına tepki gösterdi. Sokak köpeği sorununun olmadığını belirten Serengil, Benim ülkemde başıboş sokak köpeği sorunu yok, başıboş mülteci sorunu var dedi.

Yayınlanma:
Seren Serengil'den Mülteci Sorunu Vurgusu: Başıboş Sokak Köpeği Sorunu Yok, Başboş Mülteci Sorunu Var

Seren Serengil sokak hayvanların “uyutularak” öldürülmesini kapsayan yasa tasarısı hakkında konuştu. Sokak köpeği sorununun olmadığını söyleyen ünlü şarkıcı Benim ülkemde başıboş sokak köpeği sorunu yok, başıboş mülteci sorunu var diyerek tepki gösterdi.

Ak Parti'nin, sokak hayvanlarının toplanarak “uyutma” adı altında öldürülmesini de içeren İngiltere’den uyarlama bir yasa teklifini yakında meclise getirmesi hayvansever sanatçıları ayağa kaldırdı. Yasaya karşı olduğunu söyleyen ünlü şarkıcı Seren Serengil hükümete ülkede mülteci sorununun asıl olduğunu hatırlattı. Serengil Benim ülkemde başıboş sokak köpeği sorunu yok, başıboş mülteci sorunu var dedi.

BİZ YILLARDIR BAKIYORUZ SİZ ÖLDÜRMEYİN YETER

Sokak hayvanlarına yönelik kanun teklifine ateş püsküren ünlü şarkıcı Ülkede bir sürü sorun var. Daha da sıralayabiliriz. En iyisi sokak hayvanları kendi mahallelerine, siz de devlet işlerine. Şu ekonomiyi düzeltin, mültecileri evine yollayın çok iş var. Biz hayvanlarımıza bakarız siz öldürmeyin yeter. İşinize gücünüze bakın yeter diyerek sert sözlerle hükümeti eleştirdi.