Ceyda Düvenci'nin Regl Açıklamaları Sosyal Medyada Tartışma Yarattı

Son dönemde regl hakkında yaptığı açıklamalarla gündeme gelen ünlü oyuncu Ceyda Düvenci, yeni açıklamalarıyla sosyal medyada yeniden konuşulmaya başlandı.

Yayınlanma:
Ceyda Düvenci'nin Regl Açıklamaları Sosyal Medyada Tartışma Yarattı

Bülent Şakrak'la yollarını ayırdıktan sonra Güçlü Mete ile ilişki yaşayan Ceyda Düvenci, regl döneminin normalleştirilmesi gerektiğini savunan ifadeleriyle dikkat çekti. "Kadın olmanın doğal bir parçası olan regl dönemini açıkça konuşabilmeliyiz. Bunun neden tabu olduğunu anlayamıyorum. Kadınlar regl oluyor, bunu neden söyleyemeyelim ki? Bu konuda kendimi rahat hissediyorum." sözleri, sosyal medyada geniş yankı buldu ve bazı kesimlerce eleştirildi.

"İkiye Ayrılmak Güzel Bir Şey"

Ceyda Düvenci, gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaptı. "İkiye ayrılmak güzel bir şey, sonra ortak bir paydada buluşmak önemli olan. Mesele bence hepimizin hayatta bedenimize doğanın, Allah'ın bahşettiği şeyleri daha güzel bir şekilde konuşabiliyor olmak. Ötekileştirmeden ve tabulaştırmadan. Konuşulmayan şeylerin konuşulmasına sebep olmak bana iyi geliyor." dedi. Bu sözleriyle, regl döneminin konuşulmasının önemine bir kez daha vurgu yaptı.

ceyda-duvenci-guclu-mete-ye-askini-haykirdi-iyi-ki-biz-olduk-9165.jpg

"Ne zaman anne olacaksın sorusunu da sormayın"

Düvenci, devamında ise "Ben herkese bakış açılarından dolayı saygı duyuyorum ama özeli konuşacaksak evlenmiş birine ne zaman anne olacaksın sorusunu da sormamamız gerekiyor çünkü bir kadın anne olabilmek için reglden sonra gün sayıyor. Daha özel şeyleri sormuş oluyorsunuz aslında. Bu doğalsa regl olmanın getirdiği şeyleri konuşuyor olmak da doğal." ifadelerini kullandı.