Fatih Altaylı, Ajet hakkındaki tepkisini dile getirdi: Sivil havacılık izliyor; rezaletler bitmiyor

Fatih Altaylı, THY'nin yeni markası Ajet'teki skandalların devam ettiğini ve Sivil Havacılık Müdürlüğü'nün bu skandallara karşı önlem almamasını eleştirdi.

Yayınlanma:
Fatih Altaylı, Ajet hakkındaki tepkisini dile getirdi: Sivil havacılık izliyor; rezaletler bitmiyor

Fatih Altaylı’dan Ajet Uyarısı: Sakın Binmeyin! Uçuş Sırasında Üç Kez Elektrik Kesildi

Gazeteci Fatih Altaylı, Türk Hava Yolları'nın (THY) yeni markası AJet'le ilgili şikayetleri aktararak, Benim anlamadığım ise tüm bu rezalete Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün nasıl ve neden seyirci kaldığı. dedi.

Altaylı firmayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Gayet güzel bir operasyon yürüten Anadolu Jet kapatılıp, yerini AJet denilen ne idüğü belirsiz şirkete bırakınca Türk havacılığının başına ciddi bir bela açıldı.

Telefonum, mesaj kutum, Whatsapp’ım, e-mailim AJet’ten şikayet eden yüzlerce mağdurun mesajları ile dolu. Çevremizde de şahsen tanıdığımız belki yüzlerce mağdur var. Hiçbir uçakları zamanında kalkmıyor, pilotlar uçuşa dakikalar kala “Mesaim bitti” diyerek kokpiti terk ediyor. Uçakları yolculara hiçbir bilgi vermeden yoldan dönüyor ve yolculara “Kızmayın size hamburger ısmarlayacağız” anonsuyla alay eder gibi Burger King’e davet ediliyor. AJet’de rezaletlerin sonu gelmiyor. THY personelinin iddiası, AJet’in muhtemelen Arap sermayesine satılmak üzere organize edildiği, bu yüzden Anadolu Jet’in THY ile ortak kullandığı rezervasyon ve planlama sisteminden ayrıldığı, sorunların da bundan kaynaklandığı.

Benim anlamadığım ise tüm bu rezalete Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün nasıl ve neden seyirci kaldığı.

Haber Merkezi