AFAD, Diyarbakır ve Mardin'deki yangın alanlarını afet bölgesi olarak ilan etti

AFAD, Diyarbakır ve Mardin'de meydana gelen yangında hayatını kaybeden 15 kişinin bulunduğu bölgeyi afet bölgesi ilan etti.

Yayınlanma:
AFAD, Diyarbakır ve Mardin'deki yangın alanlarını afet bölgesi olarak ilan etti

AFAD'dan Diyarbakır ve Mardin'deki Yangınlarla İlgili Açıklama

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Diyarbakır ve Mardin'deki zirai alan yangınlarından etkilenen mahallelerin Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edildiğini duyurdu.

AFAD tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Köksalan ve Bağacık mahalleleri ile Mardin'in Mazıdağı ilçesindeki Yücebağ ve Yetkinler mahallelerinin yangından zarar gördüğü belirtildi.

Yangınlar sonucu 15 kişinin hayatını kaybettiği, tarım alanları ve hayvanların zarar gördüğü vurgulanan açıklamada, yangından etkilenen mahallelerin Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edildiği bildirildi.

AFAD, hayatını kaybedenlerin yakınlarının ve yangından etkilenen ailelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Diyarbakır'a 3 milyon lira, Mardin'e ise 2 milyon lira olmak üzere toplam 5 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildiğini açıkladı. Ayrıca tarım ve hayvancılık zararlarının giderilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı ve AFAD tarafından bölgeye 50 milyon lira olmak üzere toplam 55 milyon lira ödenek aktarıldığı belirtildi.

AFAD, devletin tüm imkanlarıyla milletin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ailelerine başsağlığı dilediğini ve yangından etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Haber Merkezi