72. Avrupa Kalp ve Damar Cerrahisi Kongresi ile İstanbul'da Buluşuyor

Kalp ve damar hastalıklarıyla mücadelede öncü isimleri bir araya getiren 72. Avrupa Kalp ve Damar Cerrahisi Kongresi, 25-28 Mayıs tarihleri arasında Bakırköy Hilton Oteli'nde gerçekleşiyor. Kongreye ev sahipliği yapan Prof. Dr. Ergun Demirsoy ve ekibi, bu prestijli etkinlikle Türkiye'yi kalp ve damar cerrahisinin küresel merkezlerinden biri haline getiriyor.

Yayınlanma:
72. Avrupa Kalp ve Damar Cerrahisi Kongresi ile İstanbul'da Buluşuyor

72. Avrupa Kalp ve Damar Cerrahisi Kongresi, 25-28 Mayıs tarihleri arasında Bakırköy Hilton Oteli’nde düzenleniyor. Kongre başkanlığını Prof. Dr. Ergun Demirsoy ve arkadaşları üstleniyor. Bu prestijli etkinlik, Türkiye’nin ev sahipliğinde, kalp ve damar cerrahisi alanında dünya çapında bir buluşma niteliğinde olacak.

AVRUPA KALP VE DAMAR CERRAHİSİ DERNEĞİ’NİN GELECEK DÖNEM BAŞKANI

Prof. Dr. Ergun Demirsoy, Avrupa Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği’nin gelecek dönem başkanı (President Elect) sıfatını taşıyor. Bu kongre, onun liderliğinde organize edilen ilk büyük etkinlik olacak. Bu da kongrenin önemini bir kat daha artırıyor.

CANLI YAYINDA AÇIK KALP AMELİYATI

Kongrede dikkat çeken bir diğer önemli etkinlik ise Prof. Dr. Ergun Demirsoy tarafından Şişli Kolan Hastanesi’nde gerçekleştirilecek olan açık kalp ameliyatının canlı yayını. Bu ameliyat, kongreye katılan uzmanlar tarafından anlık olarak takip edilebilecek. Canlı yayında yapılacak bu ameliyat, meslektaşlar arasında bilgi ve deneyim paylaşımını en üst düzeye taşıyacak. “Kongremiz, ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda önemli cerrahı bir araya getirecek. Türkiye adına yakışır bir kongre olması için bir yıldır yoğun ve titiz bir çalışma yapıyoruz.” – Prof. Dr. Ergun Demirsoy

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN UZMANLAR İSTANBUL’DA

Kongre, Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından gelen çok önemli cerrahları ağırlayacak. Bu toplantıda katılımcılar, en yeni cerrahi teknikler ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi alışverişinde bulunacaklar. Bu yılki kongre, katılımcılara eşsiz bir öğrenme ve işbirliği fırsatı sunmayı hedefliyor.

KONGRENİN ÖNEMİ

Kalp ve damar hastalıkları, günümüzde halen ölümlerin en önemli nedenlerinden biri. Bu kongre, bu alandaki yeni gelişmeleri tartışmak ve en iyi uygulamaları paylaşmak için eşsiz bir platform sunuyor. Dünya çapında kalp ve damar cerrahlarının buluştuğu bu kongre, sağlık alanında önemli ilerlemelere kapı aralayacak.