Emeklilere refah payı müjdesi: Özgür Erdursun duyurdu

Emekli maaşları Temmuz ayında yüzde 35 oranında artacak. SGK Uzmanı Özgür Erdursun'un açıklamalarına göre, enflasyon farkı ve refah payıyla birlikte emeklil

Yayınlanma:
Emeklilere refah payı müjdesi: Özgür Erdursun duyurdu

Emekli Maaşlarına Yapılacak Zam Oranı Belli Oldu

Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak zam oranı sonunda belirlendiği paylaşılarak SGK Uzmanı Özgür Erdursun’un açıklamalarına göre, emeklilerin maaşlarına önemli bir artış yapılacağı ifade edildi. Erdursun söz konusu açıklamalarında enflasyon farkı ve refah payıyla birlikte emekli maaşları yüzde 35 oranında artacağını bildirdi.

Refah Payı İle Birlikte Emekli Maaşlarına Yüzde 35 Artış Bekleniyor

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, katıldığı bir canlı yayında emekli maaşlarına yapılacak olan zam oranına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdursun açıklamalarında yapılan hesaplamalara göre, Temmuz ayında emekli maaşlarına yüzde 25 enflasyon farkı ekleneceğini belirterek hükümetin aldığı tepkiler doğrultusunda bu orana yüzde 5 ila 10 arasında bir refah payı ilavesi yapması beklendiğini paylaştı. Bu durumda, emekli maaşları yüzde 35 oranında bir artış göstereceği de vurgulandı.

Özgür Erdursun’un Değerlendirmesi

Özgür Erdursun’un açıklamaları, emekliler arasında büyük bir sevinçle karşılanırken Erdursun söz konusu açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Yüzde 25 enflasyon farkı çıktıktan sonra 3 Temmuz’da biz öğreneceğiz. Bunun üzerine hükümet, yüzde 5 veya tepkiye göre bir 5 puan daha refah payı ilavesi yaparak 35 seviyesine çıkarabilirler”

Emekli Maaşları İçin Ciddi Bir İyileştirme Öngörülüyor

Özgür Erdursun’un açıklamaları emeklilerin maaşlarında önemli bir iyileştirme sağlanacağını işaret ederken Temmuz ayında gerçekleşecek olan bu zam, emeklilerin yaşam standartlarını yükseltecek önemli bir adım olarak görüldü.