Ziraat Bankasından Faizsiz Mazot, Tohum, Gübre ve Yem Kredisi

Ziraat Bankasından Faizsiz Mazot, Tohum, Gübre ve Yem Kredisi

Çiftçiler faaliyetlerini sürdürebilmeleri için mazot, tohum, gübre, yem alırlar. Bu harcamaların hepsi gider sayılır. Aylık ve yıllık olarak yapılan harcamalar artan faiz ve enflasyon nedeniyle fiyatlar yükseldi.

Çiftçiler faaliyetlerini sürdürebilmeleri için mazot, tohum, gübre, yem alırlar. Bu harcamaların hepsi gider sayılır. Aylık ve yıllık olarak yapılan harcamalar artan faiz ve enflasyon nedeniyle fiyatlar yükseldi. Çiftçi olarak harcamalarda zorluk çekiyorsanız, Tarım İl Müdürlükleri ve Ziraat Bankasından faizsiz mazot, tohum, gübre ve yem kredisi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası geçtiğimiz dönemlerde traktör, makine, koyun ve makine ve teçhizatlar için yatırım amaçlı kredi verdi. Çiftçilerin temel ihtiyaçlar içinde nakit paraya ihtiyacı olabilmektedir. Çiftçiler mazot, tohum, gübre, yem için de nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için 48 ay vade, %0,54-%0,75 faiz oranı ile kredi kullanabilir. Faiz oranları cari faiz ve vade seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. 1-12 ay vade için yıllık %6,5, aylık %0,54, 12-48 ay vade için yıllık %9, aylık %0,75 faiz uygulanmaktadır. 150 bin çiftçi 1 milyar 750 milyon sabit, düşük ve faizsiz kredilerden faydalanabilirsiniz.

Kredinin Şartları

Kredi başvurusunun TARSİM sigorta faaliyet konusuna göre yapın.

ÇKS belgesinin güncel olmasına dikkat edin.

Çekmek istediğiniz kredi yüksek ise kefil ya da ipotek göstermek zorunda kalabilirsiniz.

BAĞKUR borcunuzun olmaması gerekir.

Yüksek ve olumlu kredi notunuz bulunmalıdır.

Faizsiz Mazot, Gübre, Yem, Tohum Kredisi

Örtü altı ve üstü hayvancılık ile uğraşan çiftçiler 2020 Ekim ayı itibarıyla mazot, gübre, yem ve tohum kredisi alabilirler. Tarımsal ihtiyaçlarınızı karşılamak için faizsiz olarak 12 ay vadeli 10.000 TL ve üstü limitlerde kredi alabilirsiniz. Krediyi almakta en önemli şart, geçen sezon Tarım ve Kredi Kooperatiflerinden kullandığınız kredinin ödemelerini zamanında yapmanızdır. Geçen sezon Tarım ve Kredi Kooperatiflerinden tarımsal amaçlı kredi kullandıysanız, faizsiz mazot, gübre, yem, tohum kredisi kullanabilirsiniz. Ödemeyi her yılın ilk üç ayı içerisinde alabilirsiniz.

Yeni alacağınız faizsiz kredi geçen sezon kullanmış olduğunuz kredi miktarına göre belirlenir. Kullanacağınız kredi limitinin %10’luk kısmı size faizsiz olarak verilir. Örneğin: 80.000 TL tarımsal kredi kullandığınızı varsayalım. Bu durumda 8.000 TL faizsiz kredi alabilirsiniz. 100.000 TL üzeri ya da 20.000 TL tarımsal kredi kullansanız bile, üst limit 10.000 TL olarak belirlendiği için belirtilen miktarın üzerinde faizsiz kredi alamazsınız.

Çiftçiler temel gider ihtiyaçları için kredi başvurusunu bulunmuş olduğunuz Tarım İl Müdürlüklerine yapabilirsiniz. Kredi başvurusu kabul edilen çiftçiler, TARSİM sigorta yaptırması gerekmektedir.