Zayıflatan Organik Besinler Neler?

Zayıflatan Organik Besinler Neler?

Zayıflamak isteyen kişiler için hızlıca ve sağlıklı kilo verdiren bazı besinlerden bahsedeceğiz. Vücut ihtiyaçlarının karşılanabildiği bu sağlıklı hızlı kilo verdirici beslenme şekli için ihtiyaç duyacağınız besinler

 

 

Zayıflamak isteyen kişiler için hızlıca ve sağlıklı kilo verdiren bazı besinlerden bahsedeceğiz. Vücut ihtiyaçlarının karşılanabildiği bu sağlıklı hızlı kilo verdirici beslenme şekli için ihtiyaç duyacağınız besinler oldukça basit besinler olacaktır. Ayrıca günün her öğününde tüketebileceğiniz bu besinler ile birlikte hem oldukça sağlıklı bir yaşama kavuşmuş olacaksınız hem de zayıflamaya başlayacaksınız.

 

Her Öğün Dostu Yoğurt

s-dece881de1a9377b8d16bf4b33bafe6cff4c6c05.jpg

Her öğün tüketebileceğiniz ve içerisinde vücut için gerekli mineral – vitamin açısından zengin olan yoğurt sağlıklı, hızlı zayıflamanın besinlerinden biri olmaktadır. Yoğurt Türkiye toplumlarında çok eski çağlardan beri kullanılan organik besinlerden biridir. Sütün mayalanması ile birlikte elde edilen yoğurt doğallığı ve organikliği ile oldukça sağlıklı bir beslenme şekli vaat etmektedir. Peki yoğurdun zayıflatıcı etkisi nedir?

Yağsız yoğurtta bulunan kalsiyum için bilimsel olarak ispat edilmiş özellik zayıflatıcı etkisidir. Vücut için gerekli kalsiyum ihtiyacını karşılamanın yanında ekstradan yağ birikimine sebep olmayan yoğurt bu anlamda oldukça etkili bir besindir. Günde 3 öğün tüketilmesi önerilen yoğurt hızlı ve sağlıklı kilo verdirme şansı yakalatırken, bazı obez hastalarına zayıflama oranı olarak % 22’lik fark atmaya sebebiyet vermektedir. Kalsiyum zenginliği açısından zengin olan yoğurdun vücuttaki ilk etkisi karın bölgesi yağına olmaktadır. Karın bölgesindeki yağlar yoğurt tüketimi ile birlikte ilk olarak yağlarını yakmaya başlar.

 

Şeker Yerine Tarçın, Simit Yerine Yumurta

haslanmis-yumurta-d9e6ef6f-29d4-4aa3-a455-0e4b2fc3f6e4.jpg

Sağlıklı beslenip zayıflamanın bir diğer yolu da şekeri kısmaktır. Evet vücut için gerekli olan şekeri günlük birçok besinden alabilmemiz sebebiyle bu fazlalık kilo olarak kişilere yansıyabilmektedir. Şeker ihtiyacı yerine belki de sabah içilen çayı şekersiz içerek ardından tarçınlı bir elma tüketmek oldukça sağlıklı bir zayıflama etkisi yaratabilir.

Bir diğer zayıflatıcı organik besin tercihi de simit yerine yumurta tüketimi ile sağlanabilir. Simidin karbonhidrat etkisi ile birlikte kısa süreli tokluk etkisi yaratması ile birlikte yağ oranının yüksek olması ile birlikte kilo alımına açık olduğu bilinen bir şey, bunun yerine kalsiyum verici haşlanmış yumurta tercih etmek, sağlıklı bir kilo vermenin yollarından biri olabilir. Ayrıca yumurta uzun süreli tok tutma özelliği de taşımaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.