Yaşamda Başarının Sırrı Burada Gizli!

Yaşamda Başarının Sırrı Burada Gizli!

Yaşamda başarılı olmak nedir? başarı için dış etkenlere ihtiyaç duyar mıyız? Başarılı olmanın temel anahtarları nelerdir? Bu içerik başarı yolunda veya yapmak istediklerimiz yolunda önümüze çıkan engellere karşı nasıl kuşanacağımıza dair

 

 

Yaşamda başarılı olmak nedir? başarı için dış etkenlere ihtiyaç duyar mıyız? Başarılı olmanın temel anahtarları nelerdir? Bu içerik başarı yolunda veya yapmak istediklerimiz yolunda önümüze çıkan engellere karşı nasıl kuşanacağımıza dair bazı ipuçlarını ifşa ediyor. Hayatta herkesin başarılı olmak istediği bir dünya burası; ancak başarının ne demek olduğunu veya neyde başarılı olmak istediğimizi bilmedikten sonra hangi yollardan geçeceğimizi bilemeyiz ve bu yanlış yollar bazı engellerle de kapatılmışsa iyice bir dibe çöküş süreci ile baş başa kalırız. Başarı yolunda anlamsız bir yolculukta dibe çökmekte elbette ki bir tecrübedir ve doğru yol için deneyim kazandırır, yolda olmayı öğretir; ancak her zaman yanlış yollara giriyorsak peki, bununla nasıl başa çıkacağız veya hangi yolda olmamız gerektiğine nasıl karar vereceğiz?

 

Yolu Bulmak, Hedef Belirlemek

446099ed536f1368463326981e165461.jpg

Gireceğimiz yolun ne olacağına karar vermek veya iç dünyamızı anlamayı başarmak nedir? öncelikle gireceğimiz yolun hedefimiz ile doğru orantılı olup olmadığı çıktığımız yolun ne olacağının asıl göstergesidir. Peki hedef nedir? hedefi başarılı bir söz ve müzik bestecisi olarak belirlersek eğer, çıkacağımız yol oldukça belirginleşmeyecek midir? İşte çıkacağımız yol: müzik dersi almak veya bir enstrümana başlamak gibi yollar bizi hedefe götürecek ilk yol olacaktır. İlk yolumuza giriş yaptıktan sonra yola koyulmak için beklemek ne hacet. Bazılarımız hedefi ve yolu bilmesine rağmen yüklenip ayağa kalkmayı başaramaz. Bu kişilere dair söylenecek tek söz ise şudur: Hedef belli, yol belli. Neden Bekliyorsun?

 

Yoldaki Engeller Tecrübedir

 

Hedefi kendi içimizde bakarak bulduktan sonra birkaç deneme ile doğru yolu bulacağımız kesindir ve yola çıkmak için birkaç etkili adım yeterli olacaktır. Bazılarımızın en çok tıkandığı yer olan bu evreleri aştıktan sonra çıktığımız yolda karşımıza çıkan ilk engelde pes etmekte yine en çok başvurulan yanlışlardır. Oysa ki hiçbir başarı kolay lokma değildir ve yoldaki engeller başarının merdiven basamaklarıdır. Belirlenen hedefe doğru giderken engellere karşı yeterince hazırlıklı olmak çok basittir. Yapılmasa gereken tek şey hedeften şaşmamaktır. Hedefe inanç varsa engeller birer basamaktan öteye zorlu bir engel olamayacaktır.

 

Hedefe giden yolda dış etkenlerin etkisi engelde olabilir, yol açıcı da olabilir. Bu sebeple dış etkenlere karşı da hazırlıklı olmak ve gerektiğinde bu etkenlere bel bağlamak, gerektiğinde göz ardı edebilmek önemlidir. Bu yolda bazı kuşlar size yolun kısaltmalarını gösterecektir; ancak bu kuşları iyi tanıyınız. Akbaba da serçe de ikisi de kuştur ve amaçları farklıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.