Yeni Tanıştığınız Birinin İlk Nesine Bakarsınız?

Yeni Tanıştığınız Birinin İlk Nesine Bakarsınız?

Yeni ilişkiler arkadaşlıklar ve dostluklar bir gün bir tanışma ile başlar ve bu tanışıklık birikerek büyür veya küçülerek yok olur. Yeni tanışma evrelerine bu sebeple birçok insan önem vermektedir.

 

 

Yeni ilişkiler arkadaşlıklar ve dostluklar bir gün bir tanışma ile başlar ve bu tanışıklık birikerek büyür veya küçülerek yok olur. Yeni tanışma evrelerine bu sebeple birçok insan önem vermektedir. Yeni tanıştığınız biri hayatınızdaki en önemli noktaya birkaç ay içinde de gelebilmektedir. Bu sebeple insanlar ilk tanışma faslına ve bazı detaylarına oldukça dikkat etmektedir. Bu dikkat ile birlikte bazı uzman isimler buna dair bazı çalışmalar yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar.

En çok sorulan sorulardan biri olan yeni biri ile tanışma sırasında ilk neye dikkat edersiniz sorusu üzerinden giden bu araştırma neticesinde ortaya çıkan bazı detaylar ise oldukça ilginç sonuçlar vermiştir. Birçok katılımcı üzerinden yapılan anketlerle ve beraberinde yapılan deneylerle sağlanan veriler içeriğimiz ana konusu olacak. İşte tüm detayları ile yeni tanıştığın birinin ilk nesine bakarsınız? Adlı içerik.

 

100 Kişiden 50 Tanesi Konuşmaya Bakıyor!

Yapılan ilk çalışma evresinde iki temel soru sorulmuştur. Ankete katılan kişilere sorulan iki soru ise şöyledir; ‘Yeni tanıştığın kişinin ilk nesine bakarsınız?’ ve ‘Yeni tanıştığın birinin konuşması mı yoksa görünüşü mü daha önemlidir?’

Sorulan bu sorulardan sonra 100 anket sonucunda ortaya çıkan detaylar dış görünüşten çok konuşma üslubunun önemini ortaya çıkardı. İlk soruda 100 kişiden 30 tanesi ilk olarak gözlere bakarım cevabı vermekle birlikte 20 tane kadarı ise dişleri ve ağzı ön plana almıştır. Aynı ankete katılan kişilere sorulan ikinci soruda ise görünüş ve konuşma seçenekleri ön plana çıkarılmıştır. 100 kişiden eşit şekilde 50 tanesi konuşmayı önemli bulurken 50 tanesi ise görünüşü önemli bulmuştur. Not bölümüne de açıklama yapan deneklerden konuşmayı önemli bulan kişiler; konuşmanın kişilik analizinde daha belirgin olması sebebiyle bu seçeneği tercih ettikleri fikrinde buluştuklarını belli etmekteydi. Görünüşü daha önemli bulan kişiler ise görünüm olarak her insanın kendini zaten belli ettiği fikrinde buluştukları açıklanmıştır.

 

Yüzde En Dikkat Çeken Şey Dişler!

Başka 100 kişi ile yapılan deneysel çalışmalar neticesinde sorulan bir soru ise dişlerin ne kadar dikkat çekici olduğunu gözler önüne sermiştir. Sorulan soruda yüzün hangi bölgesinin ilk dikkati çektiği sorusunda seçenekler gözler, burun, dudak, diş, çene, yanaklar ve alın olarak belirlenmiştir. 100 kişiden 28 tanesi dişlere ilk dikkat ettiklerini söylerken 26 tanesi gözlerin daha dikkat çekici olduğunda buluştular. 18 kişi burnun daha dikkat çekici olduğuna eğilim gösterirken, 15 kişi dudakları ve 10 kişi ise çenenin dikkat çektiğini söylemiştir. 3 kişinin yanaklar cevabını verdiği ankette alın ise hiç kimse tarafından tercih edilmemiştir. Bu araştırma sonucunda dişlerin özellikle sürpriz olarak ön plana çıktığı ifade edilirken, gözlerin ise ikinci olmasının da sürpriz olduğu belirtilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.