Üçüz kardeşler sınıfta kendi aralarında konuştuğunu fark eden öğretmen sorunu öğrenince şok geçirdi…

Üçüz kardeşlerin okulda yaşadığı durum yürekleri dağladı. Öğretmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya çıkarttı…

21 Ağustos 2021 12:22 Yaşam
Üçüz kardeşler sınıfta kendi aralarında konuştuğunu fark eden öğretmen sorunu öğrenince şok geçirdi…

Haley, Kassidy ve Sierra isminde üçüz kardeşler Valley Lisesi’ne geldiklerinde hiç önemsiyorlardı. Üçüzler, öğretmenlerine ve okul yöneticilerine karşı sürekli kendilerini savunur halde göründüler. Sadece birbirleriyle konuşup, hiç kimseyle konuşmayan öğrenciler okula gelmedi ve notları düşmeye başladı.

girl1.jpg

Valley Lisesi yönetimi öğrencileri okuldan uzaklaştırmak yerine oldukça farklı bir yöntem denedi. Üçüzler GEAR UP programına kaydedildi. Bu program ise eğitim bakanlığı tarafından finanse edilen, oldukça düşük gelirli öğrencileri yaşama bağlayabilmek ve not ortalamalarını yükseltmek için kurulmuş bir program.

Üçüzler GEAR UP, programındaki kişilerle çok daha iyi hissetti ve notları da artış göstermeye başladı. Genç çocukların neden böyle davrandıkları ortaya çıkana dek kimse gerçeği anlayamamıştı. Üçüzler henüz üç yaşında iken anneleri hayatını kaybetmişti. Babaları da birkaç yıl önce cezevine gönderilmişti.

had1.jpg

Üçüzler olan Halley, Kassidy ve Sierra yaşanan bu durumlardan sonra anneanneleriyle yaşamaya başlamıştı. Anneanne, okul sistemine hiçbir şekilde güvenmediğinden kaynaklı kızları 8 yaşına dek okula göndermemişti. Babaları cezaevinden gönderildiğinde ise çocuklar tekrardan babalarıyla yaşamaya başlamıştı.

Sonrasında üçüzlerin velayetleri babalarının elinden alındı. Bunun sebebi ise eve düzenlenen silahlı saldırıydı. Üçüzler olay karşısında anneannesi ve dedesiyle yaşamaya başladılar. Fakat onlar da torunlarıyla hiç ilgilenmemekteydi. Yaşamlarını belli bir döneminde aç kalara ve üstlerine düzgün kıyafetler giyemeyerek geçirdiler.

yes.jpg

GEAR UP’da bulunan öğretmenlerin yardımlarıyla kız çocukları yeni bir sayfa açabilmeye başladı. Her şey oldukça iyiye gitmeye başladı. Oldukça sıkı bir tempoyla ve başarıyla liseyi bitirip, mezun oldular. Not ortalamalarını da oldukça yükseltebildiler. Bir yandan da yarı zamanlı olarak çalışarak kendilerini geçindirebildiler. Her şey bununla da bitmedi.​​​​​​​

Fox5 Surprise Squad ismindeki televizyon programı da üçüzler ekibi için sürpriz yaptı. Ekip, mezuniyeti kayıt altına alabilmek için oradaydı. Üçüzler nihayet diplomalarını alabildikten sonra ekibin hazırladığı sürprizle karşılaştılar. Büyün okul ise onları izledi.

then1.jpg​​​​​​​

Ebeveynlerinleri olmamalarına rağmen yoksulluk, evsizlik ve açlığa rağmen üçüz kardeşler başarıyla mezun oldular. Haley, Kassidy ve Sierra’nın hikayesi ilham arayan gençler için eşsiz bir fırsat. Onlarla paylaşarak, yeni bir umut yaratabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler