Türkiye Yağışlara Teslim Olacak! Uyarı Geldi!

Türkiye Yağışlara Teslim Olacak! Uyarı Geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava tahmin raporlarını yayınladı. Türkiye’de birçok bölgede yağışların etkili olacağı ifade ediliyor. İşte detaylar…

MGM, tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun büyük bir bölümünde yağış beklentisi var.

Ege, Marmara, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Isparta, Nevşehir, Niğde ve Kayseri çevreleri ile Antalya’nın doğu kesimleri için yağış beklentisi bulunuyor. Bu bölgelerde yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde kendisini göstereceği tahmin ediliyor.

3009345-d9043f557a1acce2527a2ce05a8c8b94.png

Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi, İç Ege, Doğu Anadolu’nun doğusunda ve kuzeyinde ise yağışların daha çok kar olarak görüleceği ifade edildi.

Bartın ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli yağmur bekleniyor. Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde de gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde don ve buzlanma görülebilir vatandaşların dikkatli olması gerektiği ifade edildi. Doğu Anadolu’nun ve Doğu Karadeniz’in yüksek noktaları için çığ tehlikesi bulunuyor.

Doğu kesimlerde hava sıcaklıklarının 3-5 derece arasında azalması bekleniyor. Diğer bölgelerde hava sıcaklığında değişim olması beklenmiyor. Rüzgar, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’de yer yer fırtına şeklinde kendisini gösterebilir.

İllere Göre Hava Durumu

İstanbul: Çok bulutlu, yağmur görülebilir, 10 derece

Ankara: Karla karışık yağmur görülebilir, parçalı bulutlu, 9 derece

İzmir: Çok bulutlu, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, 14 derece

Antalya: Gök gürültülü sağanak yağış görülebilir, çok bulutlu, 16 derece

Zonguldak: Sağanak yağış görülebilir, çok bulutlu, 7 derece

Trabzon: Aralıklı yağmur görülebilir, çok bulutlu, 11 derece

Erzurum: Kar yağışı görülebilir, çok bulutlu, 2 derece

Diyarbakır: Karla karışık yağmur görülebilir, çok bulutlu 13 derece

2935371-810x458.jpg