Tunceli Belediyesi’nde Maaşlar 8 Bin Tl Oldu!

Tunceli Belediyesi’nde Maaşlar 8 Bin Tl Oldu!

Tunceli Belediyesi ile DİSK arasında imzalanan sözleşemeye göre işçi maaşlarında büyük bir artış yaşanacak. Belediyede ortalama maaş 8 bin TL’ye yükselecek.

Tunceli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası ile yeni bir toplu sözleşme imzalandığını açıkladı. Belediye personeli 63 çalışanın maaşına yüzde 20 oranında zam yapıldı.

esine-siddet-uygulayanlar-tunceli-belediyesi-nin-12753510-3175-amp.jpg

Özel Günlerde İzin

Kadınlara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü ile her ayın belli bir gününde regl/menopoz izni verilmişti. Ayrıca LGBTİ+ personeller de Onur Yürüyüşü gününde izinli sayılacak.

Bazı İşçilerimizin Maaşı 8 Bin Liranın Üzerine Çıkacak

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Malkoçoğlu, yeni karar sonrasında açıklama yaptı.

Kira ve yemek yardımlarına yüzde 50-100 arasında değişen zamlar yapıldığını belirterek, önceki dönemde yapılan zam miktarının yüzde 13 olduğunu dile getirdi. Malkoçoğlu, yeni zamlarla birlikte belediyede görev yapan bazı personellerin maaşlarının 8 bin liranın üzerine çıktığını söyledi. Diğer personellerin maaşlarının da 8 bin liraya oldukça yaklaştığını belirtti. Alınan yeni kararın herkes için hayırlı olmasını diledi.

DİSK Genel İş Tunceli Temsilcisi Şükran Yılmaz Koç’ta yapılan zam sonrasında artan maaşların günümüz ekonomisine göre oldukça iyi bir noktaya geldiğini dile getirdi.

komunist-baskan-yapti-yine-yapacagini-tunceli-14006349-8251-o.jpg