Su Tüketiminin Cilde Faydaları Nelerdir?

Su Tüketiminin Cilde Faydaları Nelerdir?

Su cilt için oldukça yararlı mineralleri içermektedir. Cildin dışardan nemlendirilmesinin yanı sıra içerden nemlendirilebilmesi ve beslenmesi gereklidir.

Su içmek yalnızca cilt için değil sağlık içinde önemli bir yere sahiptir. Yeterli su tüketmemek sağlığın ciddi derecede bozulmasına neden olabilmektedir. Bu sebeple günde ortalama 2 litre su tüketilmesi gereklidir. Cilt için suyun önemi tahmin edilenden çok daha fazladır. Vücudun dörtte üçünü oluşturan suyun düzenli tüketilmesi vücudun toksinlerden arındırılmasına neden olmaktadır. Tüm cilt tipleri için su tüketimi önemli bir yere sahiptir. Doğru oranda gün içerisinde su tüketmek gereklidir. Su tüketiminin bir anda yapılması böbrekleri yormaktadır. Bu sebeple bir saat içerisinde 2 litre su tüketmeye çalışmak oldukça yanlıştır. Gün içerisinde orantılı olarak su tüketimi yapılması gereklidir.

Su Tüketiminin Cilde Faydaları
Cildin sağlıklı olmasında büyük etkiye sahip olan su cildin nemlendirilmesine olanak sağlamaktadır. Özellikle kuru cilde sahip kişilerin su tüketimine ayrıca özen göstermesi gereklidir. Su vücudu içerden nemlendirmektedir. Bu durum vücudun her bölgesinin nemli olmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle kış aylarında bacaklarda yoğun olarak görülen kuruluğun kontrol altına alınabilmesi için su tüketiminin önemi oldukça fazladır. Su tüketiminin düzenli olarak yapılması gereklidir. Örneğin bir gün 3 litre su içip ertesi gün 1 litre su bile içmemek gösterilen çabanın çöpe gitmesine neden olmaktadır. Bu sebeple günde ortalama 2 litre su tüketimi gereklidir. Özellikle aç karnına bir bardak ılık su tüketimi cilde yoğun bir fayda sağlamaktadır. Vücutta biriken toksinlerin atılabilmesi için sabah uyandıktan sonra bir bardak su içilmesi tavsiye edilmektedir.

  • Cildin kurumasını önler.
  • Cildi nemlendirir.
  • Vücutta görülen kuruluk belirtilerini yok eder.
  • Cildin genç görünmesine olanak sağlar.
  • Yaşlılık belirtilerini geciktirir.
  • Cildin yağ dengesini sağlar.
  • Cildin sağlıkla parlamasına yardımcı olur.