Siğiller İçin Çay Ağacı Yağı Kullanımı

Siğiller pek çok farklı bölgede oluşabilir. Papilloma virüsüne bağlı olarak meydana gelen cilt baloncuklarıdır. Özellikle el ve ayaklarda çok fazla görülmektedir.

10 Eylül 2021 08:50 Yaşam
Siğiller İçin Çay Ağacı Yağı Kullanımı

Siğili bulunan biri ile temas edildiği zaman bulaşıcı olabilmektedir. Ağrı gibi bir durum söz konusu olmasa da görünüş açısından insanları rahatsız etmektedir. Cerrahi yöntemler ile bu cilt probleminden kurtulmak mümkün olsa da doğal yöntemleri tercih etmek daha büyük bir fayda sağlar.

5eec6bbf66a97c1550fd9f23.jpg

Çay ağacı yağı her konuda fayda sağladığı gibi bu cilt problemini ortadan kaldırma konusunda da fayda sağlamaktadır. Bazı kişilerde ağrı ve kaşıntı gibi durumlarda söz konusu olabilir. Uzun yıllardır çay ağacı yağı tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Geleneksel bir yöntem olan çay ağacı yağı kısa süre içerisinde siğillerden kurtulmanıza yardımcı olur. Fayda sağlayabilmek adına mutlaka düzenli kullanım göstermek gerekir. Siğillerden kurtulmanıza yardımcı olurken aynı zamanda iz oluşumu gibi durumlarında ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Çay Ağacı Yağı Siğillerin Tedavisinde Etkili Bir Yöntem Mi?

Antiseptik ve antienflamatuar özelliğe sahip olan çay ağacı yağı pek çok cilt probleminin ortadan kalkması konusunda etkili bir yöntem olmaktadır. Siğillerin tedavisinde de son derece etkili bir yöntem olmasından kaynaklı olarak çok fazla tercih edilmektedir.

Aynı zamanda cilt problemlerine tedavi etmek için kullanılan ilaçların içerisinde de belirli miktarlarda çay ağacı yağı bulunmaktadır. Bakteri, enfeksiyon ve mantar gibi oluşumları durdurmaya yardımcı olur. Siğile sebep olan bakterinin ilerlemesini durdurur ve bir süre sonra ortadan kalkmasını sağlar. Vücudun bu bakteriye karşı savaşmasına yardımcı olur.

Son derece etkili ve güvenilir yöntemlerden biridir. En büyük faydalarından bir diğeri ise siğil düştüğü zaman herhangi bir izin kalmamasıdır. Bu uçucu sayesinde yaranın oluşturduğu iz de ortadan kalkar. Cerrahi yöntemleri tercih etmek istemeyen kişiler mutlaka çay ağacı yağı kullanarak bu problem ortadan kaldırabilirler.

74202.jpg

Siğil Tedavisi İçin Çay Ağacı Yağı Kullanımı

Siğil için en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri çay ağacı yağı kullanımı ile mümkün olmaktadır. Evde kolay bir şekilde hazırlayarak rahatsız eden bu deri hastalığından kurtulabilirsiniz. Herhangi bir iz bırakmadığı için insanlar tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir. Bu yöntemi gerçekleştirirken orijinal çay ağacı yağı kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

Malzemeler;

l 3 ya da 4 damla çay ağacı yağı

l 4 damla su

Yapılışı;

Çay ağacı yağını su ile seyrettikten sonra siğil olan bölgelerin üzerine kulak pamuğu yardımı ile uygulayın. Ayakta bulunan siğil tedavisi için su ile seyreltilmemiş olan çay ağacı yağı kullanılabilir. Çay ağacı yağını cilde uyguladıktan yarım saat sonra ılık su yardımı ile temizleyiniz. Bu işlemi günde 3 ya da 4 defa tekrar ettiğiniz zaman bir ay içerisinde siğil oluşumundan kurtulmuş olursunuz. Son derece etkili bir yöntem olduğu için kısa süre içerisinde kurtulmak mümkündür. Fakat düzenli uygulama durumu söz konusu olmadığı zaman bu süre biraz olsun uzayabilir.

Elma Sirkesi ve Çay Ağacı Yağı

Siğil oluşumundan kurtulabilmek için tercih edilen diğer bir yöntem ise elma sirkesi ile çay ağacı yağı karışımı ile yapılan yöntemdir. Bu yöntemde son derece etkili olup iz kalmadan siğillerden kurtulmaya yardımcı olur. Faydasını görebilmek adına düzenli bir şekilde kullanım göstermeniz gerekir. Evde doğal yöntemler ile siğil oluşumundan kurtulmanız mümkündür.

Malzemeler;

l Yara bandı

l 3 damla ılık su

l 2 damla çay ağacı yağı

l 2 damla elma sirkesi

Yapılışı;

Bütün malzemeleri bir kabın içerisine alındıktan sonra iyice karıştırılır verdi çay ağacı yağı seyreltilmiş olur. Daha sonra bu karışım siğil bulunan bölgeye kulak pamuğu yardımı ile uygulanır. Üzerine yara bandında yapıştırdıktan sonra bir süre bekleyin. Her 7 saatte bir yara bandını değiştirin ve hazırladığınız karışımı yeniden uygulayın. Asidik özelliğe sahip olan elma sirkesi siğil oluşumunun daha fazla yayılmasına engel olur. Aynı zamanda anti bakteriyel bir özellik taşıdığı için bakterilerin ortadan kalkmasını sağlar.

cay-agaci-yagi.jpg

Çay Ağacı Yağı ve Kabartma Tozu

Kabartma tozu ve çay ağacı yağı karışımı siğil tedavisinde ön plana çıkan tedavi yöntemlerinden biridir. Son derece etkili bir yöntem olmasından kaynaklı olarak kısa süre içerisinde siğil oluşumundan kurtulmak mümkün olur. Hazırlanışı ve uygulanışı bakımından son derece kolaydır.

Malzemeler;

l Pamuk

l Yarım su bardağı su

l 15 damla çay ağacı yağı

l 1 yemek kaşığı karartma tozu

Yapılışı;

Bütün malzemeleri bir kabın içerisine aldıktan sonra homojen hale gelene kadar iyice karıştırın. Daha sonra pamuk yardımı ile solisyonu cildinize uygulayarak bir süre bekletin. En az 2 saat durduktan sonra cildinizden bu karışımı çıkartır. Hazırladığınız solüsyonu kapaklı bir kabın içerisinde saklayın. Bugün de 1 ya da 2 defa bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman en fazla 1 ay içerisinde dil oluşumundan kurtulursunuz. Kabartma tozu sayesinde cilde peeling etkisi yaratılır ve oluşan siğiller zamanla düşer. Aynı zamanda kabartma tozu siğil üzerinde bulunan bütün nemi hapsettiği için bakterinin yaşayabileceği bir ortam oluşmaz.

cay-agaci-yaginin-faydalari.jpg

Çay Ağacı Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı

Siğil oluşumunu tedavi edebilmek amacıyla çay ağacı yağı ve Hindistan cevizi yağı karıştırılır. En etkili siğil giderme yöntemleri arasında yer almaktadır. Hindistan cevizi sayesinde cildiniz hiçbir hasar görmez. Düzenli bir uygulama gösterdiğiniz zaman kısa süre içerisinde etkisini görmeniz mümkün olur.

Malzemeler;

l 2 ila 3 damla Hindistan cevizi yağı

l 2 damla çay ağacı yağı

l Pamuk

Yapılışı;

Yağlar bir kabın içerisine alındıktan sonra iyice karıştırılır ve siğil bulunan bölgeye bir pamuk yardımıyla uygulanır. Günde en az 2 defa bu işlemi gerçekleştirerek kısa süre içerisinde fayda görmeniz mümkün olur. Antiviral özelliğe sahip olan Hindistan cevizi yağı hem cildin beslenmesini sağlar hem de siğil tedavisini sağlar. Aynı zamanda siğil düştükten sonra iyileşmesi konusunda da büyük bir fayda sağlamaktadır.

haberay.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler