Sadece kokoreç yemek istedi yemez olaydı…

Sadece kokoreç yemek istedi yemez olaydı…

İzmir’in Menemen ilçesinde, Fatma Yüce’nin (42) kokoreç yerken diline iğne battığı ortaya çıktı. Boğaz ağrısı şikayetiyle hastaneye giden talihsiz kadının dilindeki iğne operasyonla alındı.

İzmir’in Menemen ilçesinde akıl almaz bir olay yaşandı. Arkadaşlarıyla birlikte dışarı da öğle yemeği yemek için kokoreççiye giden kadın, perişan oldu. Kokoreç yerken yaşadığı anlık acının üzerinde çok durmayan Fatma Yüce, bir süre sonra yutkunurken ve yemek yerken hissettiği boğaz ağrısından kaynaklı doktora gitti. Yapılan kontroller sonrasında Yüce’nin diline iğne battığı anlaşıldı. Kadının dilindeki iğne ameliyat ile alındı.

1.jpg

Fatma Yüce’nin hekimi olan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Murat Songu yaşanılan olay için şunları söyledi, ‘’Hastanın dil hareketiyle ağrıyı tarif ettiği durumlarda ayırıcı tanı için aklımıza gelen ilk şey; dil ve ağız tabanı tümörleri. Yaptığımız görüntülemede dilinde bir iğne durduğunu gördük. Daha çok bu tür şikayetlerle başvuruda bulunan hastaların, başörtülerini takarken ağızda tuttukları iğneyi yutmaları sonucu dil kökünde ya da dilde dışarı çıkarılamayan iğne bulunması çok sık rastladığımız bir durum. Ancak bu olayın yemek esnasında gerçekleşmiş olması çok şaşırtıcı" ifadelerini kullandı

.3.jpg

Kokoreç yerken olayın yaşandığını belirten Fatma Yüce, yuttuğu iğnenin kokoreçten mi yoksa ekmekten mi çıktığını anlayamadığını belirtti. Bundan kaynaklı olarak işletme hakkında davacı olmayacağını aktardı. Fatma Yüce yaşadığı olaya ilişkin olarak da şunları ekledi;

2.webp​​​​​​​

‘’Boğaz enfeksiyon teşhisi koyuldu ama iğne olduğu ortaya çıktı. Çok şaşırdım. Böyle bir şeyin başıma geleceğini düşünmezdim. Kokoreçin içinde miydi yoksa ekmeğin içindeki bir maddeyi mi yutup yutmadığımı bilmediğim için şikayette bulunmayı düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.