Sabahları Bu Karışım İle Yüzünüzü Yıkayın Sonuçlarına İnanamayacaksınız!

Sabahları Bu Karışım İle Yüzünüzü Yıkayın Sonuçlarına İnanamayacaksınız!

Yaşın ilerlemesi ile vücudun birçok bölgesinde olduğu gibi yüzde de sarkmalar medyana gelebiliyor, ancak bazı gıdaların yardımı ile bu sarkmalar engellenebiliyor.

Gün içerisinde kirli hava, güneş ışınları, kuru ve soğuk hava gibi cildi direkt etkileyen durumlar ile yüz en çok karşı karşıya kalan vücut bölümlerinden birisi. Tüm bunlar yüzde ve göz altlarında sarkmalara neden olabiliyor. Yüzün her gün karbonat ve Hindistan cevizi ile yıkanması ciddi cilt problemlerinin engellenmesini sağlıyor. Ayrıca cildin daha sağlıklı bir görünüm kazanması için de yardımcı oluyor. Doğal malzemeler kullanarak evinizde hazırlayacağınız karışım ile cilt problemlerinizin önüne kolaylıkla geçebilirsiniz.

1022272-620x360.jpg

Cilt Problemlerine Karşı Karbonat ve Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi ve karbonat cilt problemlerine karşı oldukça uzun zamandır kullanılmaktadır, etkinliğinin kanıtlanmış olmasından dolayı da kullanılması tavsiye edilen ürünlerden bir tanesidir.

Sivilce, kızarıklık, siyah nokta ve kırışıklık görülen ciltlerde kullanılması tavsiye edilmektedir. Karbonat, cildin PH dengesini sağlaması için kullanılabilecek bir maddedir, aynı şekilde Hindistan cevizi de cildi nemlendirdiği için gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir doğal yağdır, sayısız cilt problemi için şifa deposudur. Hindistan cevizi genellikle kronik cilt rahatsızlıkları ve egzama tedavisinde kullanılmaktadır. Ciltteki lekelerin giderilmesi ve cildin nemlenmesi için bu maddeler kullanılabilir.

Mucizevi Tarif

Her sabah yüzünüze uygulayacağınız karışımı şu şekilde hazırlayabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler, 1 çay kaşığı karbonat ve 2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı.

612f66c651dfe27c1b2c00367f8f0b9a.jpg

Küçük bir kasenin içinde bu malzemeleri jel kıvamı alana kadar karıştırın. Jel kıvamına geldikten sonra vücudunuza masaj şeklinde uygulayın. 5 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile temizleyin.

Kolayca hazırladığını bu karışımla yüzünüzdeki kırışıklıkları giderebilecek, daha parlak bir cilde sahip olabileceksiniz.