Regresyon Terapisi ile Ruhlar Alemine Giriş Yapmak

Regresyon terapilerini en iyi şekilde icra eden Michael Newton ve Dolores Cannon, denekleri ölüm sonrası zamana kadar geri götürerek yani regresyon terapisine tabi tutarak, onların ruhlar alemindeki durumlarını anlatmalarını sağlamışlar, elde ettikleri bilgileri de kitap haline getirmişlerdir.

Yayınlanma:
Regresyon Terapisi ile Ruhlar Alemine Giriş Yapmak

Regresyon terapilerini en iyi şekilde icra eden Michael Newton ve Dolores Cannon, denekleri ölüm sonrası zamana kadar geri götürerek yani regresyon terapisine tabi tutarak, onların ruhlar alemindeki durumlarını anlatmalarını sağlamışlar, elde ettikleri bilgileri de kitap haline getirmişlerdir. Michael Newton tarafından kaleme alınan Ruhların Yolcuğu ve Dolores Cannon tarafından kaleme alınan Ölüm Ötesi kitaplarında, onlarca denek, ruhlar alemine giriş yaparak oradaki durumları net ve detaylı olarak açıklamışlardır. Bu terapilerin başlangıçtaki amacı, bilinçaltından gelen problemlerin, insan yaşamındaki olumsuz etkilerini yok etmek için, bilinçaltına inerek onu silmeye yönelikti. Ancak daha sonra görüldü ki denekler, süper bilince çıkarıldıklarında, ruhlar aleminden bilgiler vermeye başladılar. Hepsinin ortak bilgiler vermesi insanları düşündürüyor. Ek olarak Bir Yoginin Otobiyografisi isimli eserin sahibi büyük Yoga ustası Paramahansa Yogananda da ustası Swami Yukteswar Gurujiyi, ölümünden sonra tekrar görmüş ve ustasının tüm anlattıklarını bu kitapta " ustamın dirilişi" bölümünde birer birer anlatmıştı. Ustasının anlattıkları, bu regresyon terapisine giren deneklerin anlattıkları ile birebir uyuşuyor.

Regresyon Terapisi İle Ruhlar Alemine Girişi

Sadece meditasyon yapılarak astral planlara ulaşılmıyor. Regresyon terapisi de meditasyonla ulaşılabilecek süper bilinç düzeyine çıkarabiliyor. Verilen bilgilere bakılırsa, ölümden sonra ruhlar bir astral boyuta rehberleri yardımı ile çıkarılıyorlar. Onları tam da ölüm sonrası anda karşılayan, ölmüş sevdiklerinin ruhları beyaz enerji kütleleri olarak, onlarla hasret gideriyorlar. Kitaplarda yazdığına göre; iyi ruhlar cennet değil ama cennet bahçeleri adı verilen yere gidiyorlar, dünyaya çok benzeyen fakat ucu bucağı olmayan harika manzaralarla dolu rahatlama alanına giden ruhlar, dünyadan kurtulmuş olmanın verdiği rahatlığı yaşıyorlar. Dünya alanı bu ruhlar için bir yükseltgenme planı, bir oyun alanı ve acı verici deneyimlerin yaşandığı bir yer olarak lanse ediliyor. Ruhların acı çekmesi onların olgunlaşmasını sağlayarak bir üst boyuta taşınmalarına yol açıyor. Ruhların her biri, 700-800 defa dünyaya gelerek, hayatı deneyimleyip belli bir olgunluk seviyesi kazanıyorlar. Tam olarak olgunlaşan bir ruh, bir daha dünya planına gelmeye gerek duymadan, astral planda diğer üst tabakalara çıkmaya çalışıyor. Çünkü o tabakaların da sınırı yok. Ama Yukteswar Gurujiye göre üst astral tabakalar, astral evrenler ve düşünsel evrenler olarak kategorize ediliyor. Ölümden dönenlerin, ölüm öncesi deneyim adı altında paylaştıkları tünel ve ışık görme olayları, tüm denekler tarafından doğrulanıyor. Tünelin sonuna kadar gidebilenler, ölmüş sevdiklerinin ruhları ile karşılanarak, yeni boyuta beraber çıkıyorlar ya da bin yıllardır onlara rehberlik eden rehber ruh ile beraber istirahat edecekleri ruh bölgesine çekiliyorlar. Bu bilgiler, 50 yıl kasada saklandıktan sonra geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkarılan ve Dr. Bedri Ruhselman tarafından düzenlenen ilahi nizam ve kainat isimli eserde de geçmektedir.

Kötü Ruhlara Ne Oluyor?

Kitaplarda yer alan konuşmalara bakılırsa, kötülük yapmayı alışkanlık haline getiren ruhlar gelişmemiş ruhlar olarak, belki de yüzlerce dünya yılı yaşayacakları bir karanlık alana çektiriliyorlar. Bu alanda bir nevi yoğun bakım hizmeti veriliyor, ruh tamir ediliyor. Bu tür ruhlar, üst astral boyutlardaki mükemmel cennet vari bahçelere çıkamıyorlar. Kapalı bir bilinç içinde yıllarca öylece kalıyorlar. Deneyimi tekrarlamaları gerektiğine üst kademelerce karar verildiğinde, bu ruh uyandırılıp, yeniden dünyaya gönderilmeye hazırlanıyor. Ruha nereye gideceği, nasıl bir yaşam süreceği, neler yapması gerektiği bile tek tek anlatılıp, bazı vizyonlar gösteriliyor.

İyi Ruhlara Ne Oluyor?

Dünyada insanlara iyilik yapmayı amaç haline getiren, özverili ve yardım sever ruhlar, dünyada kendilerine ayrılan zaman dilimi içinde yapabileceklerinin en iyisini yaptıkları için, onlar tebrik ediliyor. Ancak hataları varsa onlar da değerlendiriliyor. Bir ruh, kusurlarından kurtulmadığı müddetçe, bir üst astral plana çıkamıyor. Ancak sonuçta iyi ruhlar, cennetin bahçelerine benzer alanlarda dinlenip arkadaşları ile hiç bir kaygı-tasa olmadan, bir süreliğine güzel vakit geçirip tekrar enkarne olacakları zamanı bekliyorlar. Her gelişlerinde daha iyi olmaları planlanıyor. Ruhların tekamülü denilen bir görevi yerine getirmek için, kitaplarda yazılanlara göre, her ruh dünyaya gelmek zorunda. Daha başka gezegenler olan Mars Jupiter Satürn vs gezegenlere de daha düşük kademedeki ruhlar giderek, orada dünyaya inmeye hazırlık çalışmaları ve yaratım deneyleri yapıyorlar.

Günümüzde Regresyon Terapisini Kim Yapıyor?

Bu terapiye girenler, geçmiş yaşamlarını hatırlıyor. Dünyada Michael Newton ve Dolores Cannon en iyi regresyon terapistleri olarak tanınıyorlar. Ancak ülkemizde de bu işi yapan psikolog doktorlar var. Bu noktada akla başka bir soru geliyor; reenkarnasyon gerçek mi? Terapiye giren ve süper bilince ulaşan tüm denekler, geçmiş yaşamlarını hatırlıyorlar. Hepsine göre böyle bir gerçeklik var. Hepsi de geçmişteki deneyimlerinin bilinçaltında saklanmış olduğunu keşfediyorlar. Geçmiş yaşamlardaki çocuklarını eşlerini ve dostlarını hatırlıyorlar. Geçmiş yaşam anılarını tazeleyip, yaptıkları hataları net olarak görüyorlar. Terapistlerin, insanlara verdiği en büyük yarar, bu tür hatırlamalarla düzeltilmesi gereken hataları düzeltme fırsatına aracı olmalarıdır. Kişi henüz hayatta iken, ruhlar aleminde kendisinden beklenen tüm erdemleri yeniden hatırlayarak, hayatına yeni bir düzen getirebiliyor. Reenkarnasyon gerçekten varsa, insanlar yüzlerce defa yer yüzüne inerek, ruhlarını yükseltmek için bu büyük oyuna dahil oluyorlar demektir. Ruh mükemmele ulaştığında bir üst boyuta götürülerek, kaba ve zorlu fiziksel dünyaya geri getirilmeye zorlanmadan daha rahat yaşama imkanı buluyor.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Ziyaretçilere aittir.
Keşfet