Online Toplantılarda Etkileyici Görünmek İçin Bunları Yapmalısınız!

21. yüzyılın içerisinde bulunduğumuz yılları ile birlikte artık dijital bir dev gelişimden söz edebiliriz. Öyle ki artık birçok iş kolu dijital ortamlardan çalışmalarını yürütürken; online toplantılar ve online görüşmeler ise sık sık olmaya başladı.

21. yüzyılın içerisinde bulunduğumuz yılları ile birlikte artık dijital bir dev gelişimden söz edebiliriz. Öyle ki artık birçok iş kolu dijital ortamlardan çalışmalarını yürütürken; online toplantılar ve online görüşmeler ise sık sık olmaya başladı. Bu bağlamda kişiler ise online görüntülü konuşmalarda daha etkin olmak ve etkileyici olmak adına nasıl bir yol izleyebileceklerini merak etmektedirler. İşte bazı sırları içerisinde barındıran bu içeriğimiz ile online toplantılarda daha etkileyici görünmenizin bazı yolları…

Önce Kendinizi Hazırlayın

Online bir toplantıya evden katılmak bazı kolaylıklar sağlasa da oldukça zorlayıcı taraflarla da görünebilmektedir. Bu bağlamda elbette ki online görüşmelerde kendinizi hazır tutmanız ve sanki kişiler ile karşılıklı görüşecekmişsiniz gibi kişisel bakımınızı yerine getirmeniz şart olmaktadır. Gerekli makyaj ve bakım işlemlerinizi haletlikten sonra kamerada olduğundan daha enerjik ve etkileyici görünmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Kamerada Nelerin Görüneceğini Seçin

Online görüşmelerde en önemi detaylardan bir tanesi de kamerada nelerin görüneceği konusudur. Seçtiğiniz bir duvar önünde toplantılara katılıyorsanız duvardaki tablonun üzerine düşünmeniz gerekebilir veya arkanızda duran genişçe bir bitki görüntünüzü oldukça etkileyici kılabilir. Bazı eklemeler veya bazı düzenlemeler ile online toplantılarda karşınızdaki kişilerin daha etkili bir toplantı geçirmesini sağlamanızın bir yolu da bu olmakla birlikte buna oldukça dikkat etmeniz gerekir.

Ses ve Işık Kalitesi

Online görüşmelerde son ve en önemli detaylardan bir tanesi ise ses ile ışık kalitesidir. İstediğiniz kadar kaliteli bir kameraya sahip olun; ancak ışık yetersiz ise görüntünüz gerekli etkiyi karşı tarafa geçiremeyecektir. Bu sebeple tavanda kullanacağınız avize veya ışıklar; yerde kullanacağınız ışıklar ya da masa üstü ışık tercihleri gibi bazı seçeneklere önem vermeniz gerekir. Öte yandan sesinizin kalitesi için de gerekli donanıma sahip materyaller kullanmanız yine toplantı kalitenizi kesinlikle etkileyecek unsurlar olacaktır.