Molozların Arasında Ölü Köpekler Bulundu… Yer Ankara!

Molozların Arasında Ölü Köpekler Bulundu… Yer Ankara!

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde toprak ve moloz yığınlarının arasında 20’ye yakın köpeğin cansız bedenine ulaşıldı.

Hayvansever olarak tanınan Sibel Bengüyü, belediye ekipleriyle öğle saatlerinde hayvanları besledikleri esnada boş araziden kötü bir kokunun yayıldığını fark etti. Kokuya doğru yönelen Bengüyü, moloz yığınlarının arasında ölü köpeklere ulaştı.

1614533008576-kopek.jpg

Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü ve polis ekipleri Bengüyü’nün ihbarı sonrasında olay yerine intikal ederek inceleme başlattı. İnceleme sonucunda toprak altında ve molozların altında 20’ye yakın köpeğin cansız bedenine ulaşıldı. Toprak altında cansız köpekler olduğu ifade ediliyor. Ekipler 20 köpeği incelemek üzere götürdü.

Durumu öğrenerek olay yerine hayvanseverler duruma oldukça tepki gösterdi. Sibel Bengüyü açıklamasında, “Buraya Gölbaşı barınağı ile hayvanları beslemek için geliyoruz, o esnada üst yığılmış ölü köpekleri fark ettik, bazı köpeklerin ağzından kan geliyordu, belediye ekipleri köpekleri otopsi için götürdü. Şimdiye kadar 20’ye yakın köpek çıkardık ama toprak altında daha fazla köpek olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

evvma9gwyams1zg.jpg

thumbs-b-c-cac73ba51c575d7f50a568e8b8beb35c.jpg