Limonun Bu Etkileri Adeta Ağız Açık Bırakıyor!

Limonun Bu Etkileri Adeta Ağız Açık Bırakıyor!

Mutfakların vazgeçilmez besinlerinden olan limondan birçok şekilde faydalanmak mümkündür. Çok fazla alanda kullanımı söz konusu olan limonun bazı kullanım alanları sizi şok edecek.

 

Mutfakların vazgeçilmez besinlerinden olan limondan birçok şekilde faydalanmak mümkündür. Çok fazla alanda kullanımı söz konusu olan limonun bazı kullanım alanları sizi şok edecek. Mükemmel etkiler yapan ve bulunduğu her yerde etkisini gösteren limonun suyundan, kabuklarından ve hatta çekirdeğinden bile faydalanmak mümkündür. Son yıllarda kozmetik ürünlerde bolca kullanılan limon doğal saç ve cilt maskeleri ise oldukça rağbet görüyor.

Sayısız faydasından ve etkisinden bahsedebileceğimiz limon ile saç bakımını yapmak, cilt bakımını yapmak, sivilcelerden kurtulmak, bağışıklık güçlendirmek, temizlik yapmak ve daha birçok şekilde kullanmak mümkün olabilmektedir. İşte bu içerikte limonun en eşsiz kullanım yerlerinden bahsediyoruz. Hazırsanız başlayalım.

 

Tırnaklara Etkisi!

Tırnakların sık sık kırılması gibi durumlar ile karşılaşıyorsanız veya tırnaklarınızın daha canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız, limonu ikiye bölerek tek tek birkaç dakikaya olacak şekilde parmaklarınızı limonun içine koyup bekleyebilirsiniz. Ayrıca sirke ve sıcak suya limon suyunu ekleyerek parmaklarınızı bu suda 10 dakika kadar bekleterek daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu sayede daha güçlü, canlı ve parlak tırnaklara sahip olacaksınız.

 

Saç Rengini Açma!

Limonun son yıllarda yeni yeni fark edilen etkilerinden bir tanesi saç açıcı özelliğidir. Doğal yollarla saç rengini açmayı sağlayan limonun bu etkisi adeta mucize olarak görülmektedir. Bir bardak suya suyun 3’te biri kadar limon suyu ekleyerek karışımı saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu uygulamadan sonra saçın kuruması için güneşe çıkın ve saçlarınızın nasıl değiştiğini fark edin. Birkaç deneme ile mükemmel sonuçlara ulaşacağınız kesin.

 

Tahtalardaki Lekeleri Geçiriyor!

Limonun az bilinen etkilerinden bir tanesi ise leke geçirmedir. Tahtadaki lekelerin geçmesini sağlayan limonu ikiye ayırarak tahtaya ovarak uygulayabilirsiniz. Doğrama tahtasında ortaya çıkan lekelere karşı limon ile çözüm bulabilirsiniz. Kısa bir sürede burada ortaya çıkan lekelerden kurtulmanız mucize olmayacaktır.

 

Çamaşırların Beyazlatılması!

Limonun kullanım alanlarından bir tanesi de çamaşır beyazlatmadır. Rengi solan veya leke olan beyaz çamaşırlardaki lekenin ve solmanın geçmesi için limon suyunu çamaşır deterjanına ekleyebilir veya isterseniz bu suyu çamaşır makinesine ekleyerek lekelerden kurtulmanız mümkün olacaktır. Bu sayede beyaz çamaşırlarınız daha beyaz olacaktır.