Koronavirüs Aşısı Olan Bir Kişi Daha Hayatını Kaybetti!

Koronavirüs Aşısı Olan Bir Kişi Daha Hayatını Kaybetti!

Tüm dünyada koronavirüs salgını büyük bir hızla devam ediyor. Aynı şekilde birçok ülke de aşılamaya geçmiş durumda. Ancak aşılama sonrasında bazı ülkelerin ölümler yaşandığını açıklaması tedirginlik yaratıyor.

Japonya’da 17 Şubat itibariyle koronavirüs aşısını başlattı. Aşılama sağlık personelleri ile başladı. Pfizer/BioNTech koronavirüs aşısı uygulanan bir kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

56593954-303.jpg

Açıklamayı Sağlık Bakanlığı yaptı. Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının ilk dozunu olan bir kadının hayatını kaybettiği ifade edildi. Hayatını kaybeden kadının 60 yaşında olduğu ve cuma günü aşı olduğu belirtildi. Kadının ölüm nedeni ise ‘subaraknoid kanama’ olduğu düşünülüyor. Yetkililer aşılama ve ölüm arasında net bir ilişki tespit edebilmiş durumda değil. Ayrıca kadında aşılama sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon da görülmediği rapor edildi.

Yan Etki Şüphesi

Japonya Sağlık Bakanlığı’nca daha önce yapılan açıklamalarda Tayoma eyaletindeki bir hastanede aşılanan bir kişide potansiyel yan etki görülebileceği ifade edilmişti. Aşılanan kişide kurdeşen belirtileri görüldüğü bildirmişti, meydana gelen belirtilerin koronavirüs aşısından kaynaklı olup olmadığı konusunda ise araştırmaların sürdüğü ifade edilmişti.

Japonya’da şimdiye kadar 435 bin 16 koronavirüs vakası tespit edildi. 8 bin 26 kişi de virüsten dolayı hayatını kaybetti.

357196-1345196679.jpg