“Kırmızı Oda”yı Tahtından Eden Dizi: “Terapist”

“Kırmızı Oda”yı Tahtından Eden Dizi: “Terapist”

2020 yılında ekranlara merhaba diyen ve yaşanmış olaylar ile herkesin ilgisini çeken Kırmızı Oda adlı dizi reytinglerde her zaman en üst sıralarda kalmayı başardı.

 

 

2020 yılında ekranlara merhaba diyen ve yaşanmış olaylar ile herkesin ilgisini çeken Kırmızı Oda adlı dizi reytinglerde her zaman en üst sıralarda kalmayı başardı. Yayınlandığı günlerde muhakkak ilk sırada yer alan Kırmızı Oda’nın birincilikten düştüğü çok az zaman olmakta. Dizide sergilenen oyunculuklar ve dizinin güçlü kurgusu sebebiyle birçok kişinin bir sonraki haftasını merakla beklemeye geçtiği Kırmızı Oda’nın yan karakterleri sürekli değişkenlik gösterse de etkisinden hiçbir şekilde ödün vermemekte.

Yarattığı sinemasal dili ile herkesin gönlünde taht kuran Kırmızı Oda’yı tahtından edecek dizi ise bir internet dizisi olarak birçok dizi sever tarafından kabul gördü. Gain adlı dizi-film platformunda yayınlanan “Terapist” adlı dizi çok az bilinmesine rağmen şimdiden izleyen herkes için daha başarılı bir yapım olarak kabul edildi. Gerilim dolu hikayesi ve karakterlerin oldukça titiz seçilmesi sebebiyle adeta psikolojik bir şölen yaratan Terapist’in her bölümü 15 – 20 dakika bandında olmaktadır. Şimdiye dek 6 bölüm yayınlanan dizinin devamı ise tüm izleyenler tarafından merakla bekleniyor.

 

Kırmızı Oda’yı Geride Bırakır

Terapist dizisini izleyen kişilerin sosyal medya paylaşımları baz alındığında dizinin Kırmızı Oda ile kıyaslandığı fark edildi. İki dizinin de psikolog veya psikolojik unsurlar içermesi sebebiyle kıyaslandığı bu mücadelede Terapist ve Kırmızı Oda dizilerinin ikisini de izleyenlerin nezdinde Terapist daha çok öne çıkıyor gibi görünüyor. Oldukça kısa bölümlerden oluşması sebebiyle bir çırpıda bitirilebilen dizinin oyunculuk ve sanatçılık kısımları eleştirmenlerden tam not aldı.

 

Terapist Dizisi Konusu ve Oyuncuları!

Psikolojik gerilim türüne giren Terapist yurtiçi ve yurtdışı bir çok ödül alan yapımlardan biri olarak ne kadar güçlü olduğunu ödülleri ile göstermekte. Terapi yapan doktor Çetin ve 5 danışanı arasında geçen dizinin çıkmaz havasını ilk dakikadan itibaren hissetmek mümkün ve bu çıkmaza son eklenen halka ise Çetin’in kanser olan eşinin öldürülmesi olayıdır. Cinayet yerine bırakılan bir ipucu ile katilin yolu 5 danışana çıkmaktadır. Çetin’in zorlu yolculuğu ise tam bu noktadan itibaren başlamaktadır. Birbirinden farklı 5 danışanının hassas sendromları ile Çetin’in katili bulma çabası dizinin sağlam temeline uygun şekilde işlenmektedir.

194215159-gain.jpg

Terapist dizisi oyuncuları ise; Çağdaş Onur Öztürk, Dolunay Soysert, İlayda Alişan, Murat Kılıç, Zeynep Çamcı ve Muhammed Uzuner şeklindedir. Dizi, büyük bir çıkış yapan ve içerikleri ile birçok büyük bütçeli platforma taş çıkartan Gain adlı uygulamada ücretsiz olarak yayınlanmakta.