Kahvehanelerde Oyun Serbest Mi? Merak Edilen Soruya İçişleri Bakanlığı Yanıt Verdi!

Kahvehanelerde Oyun Serbest Mi? Merak Edilen Soruya İçişleri Bakanlığı Yanıt Verdi!

İçişleri Bakanlığı, kontrollü normalleşme sürecine ilişkin olarak merak edilen soruları yanıtladı ve kafa karışıklığına son verdi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından normalleşme kararı alınmış, birçok ilde pek çok işletme yeniden hizmet vermeye başlamıştı. İçişleri Bakanlığı’da yeni normal döneminde kafalarda karışıklık yaratan sorulara yanıt verdi.

Oyun Oynamak Yasak

Yurt genelinde saat 07.00 – 19.00 arasında kahvehaneler ve kıraathaneler hizmet verebiliyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, düşük, orta ve yüksek risk grubunda yer alan kıraathane, kahvehane, kır ve çay bahçelerinde koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında kağıt, okey vb. oyunlara müsaade edilmeyecektir. Çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise kahvehane, kıraathane gibi iş yerleri kapalı kalmaya devam edecek.

kahvehanelerde-oyunlar-serbest-mi-yasak-var-mi-13966912-4413-o.jpg

Giriş İçin HES Kodu

Ayrıca ilgili yerlere girişte HES Kodu sorgulaması zorunlu hale getirildi, her masada dezenfektan ve maske bulundurulması da diğer zorunlu kurallardan.

Kahvehanelerin Açık Olduğu 64 İl

Risk haritasına göre kahvehanelerin hizmet verebildiği 64 il şu şekilde:

Bolu, Düzce, Şanlurfa, Uşak, Şırnak, Mardin, Batman, Siirt, Hakkari, Bitlis, Diyarbakır, Van, Ağrı, Muş, Bingöl, Iğdır, Aydın, Manisa, Bursa, A.Karahisar, Isparta, Denizli, Ankara, Eskişehir, Karabük, Çankırı, Kastamonu, Bartın, Yozgat, Çorum, Nevşehir, Kırşehir, Hatay, Adana, Gaziantep, Hatay, Malataya, K.Maraş, Sivas, Malatya, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzincan, Kars, Erzurum, Kırklareli, İstanbul, Tekirdağ, İzmir, Çanakkale, Muğla, Antalya, Kütahya, Bilecik, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Kayseri, Niğde, Ardahan, Artvin, Kilis.

afe2677104ca4b85fa1779714320bd78.jpg