İneğin karnından çıktı: kimse inanamadı!

İneğin karnından çıktı: kimse inanamadı!

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde beslenme güçlüğü çektiğin için ameliyat edilen ineğin karnından tam tamına 15 kilogram ağırlığında halat ve çivi çıktı.

 

Kuşaklı Mahallesi’nde yaşanan bu olay akıllara durgunluk verdi. Bülent Cemiloğlu, 4 yıl önce aldığı 8 yaşındaki ineğinin beslenmesinde sıkıntı yaşanmasından kaynaklı olarak vetinerlerden yardım istedi.

22.png

Veteriner hekim Ahmet Tutar, tarafından metal detektörüyle yapılan muayenede ineğin karnında metal olduğu tespit edildi. Gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla ineği sağlığına kavuşturan veteriner hekim Ahmet Tutar, açıklamalarda bulundu.

Veteriner yaptığı açıklamada, hayvanın gebeliğinde karnının normalden çok daha fazla şiştiğini tespit ettiklerini aktardı. Tutar, ineğin doğumdan 20 gün sonra dahi şişliğin inmemesi üzerine yaptıkları incelemelerde karnında metaller anlaşılmasıyla ameliyat kararı aldıklarını belirtti.

23.png

3 Veterinerle Titiz Çalışma Yürütüldü

Veteriner gerçekleştirdiği operasyonda şunları söyledi, ‘’ Yaklaşık 2 saat süren operasyonun sonunda ineğin karnından 15 kilogram ağırlığında halat ipleri ve büyük bir çivi ile plastik atık çıkarıldı. Metal atıkların 4 yıldır ineğin karnında olduğu anlaşıldı. İneğin şuan bakımlarına devam ediyoruz, biraz daha gecikilseydi ölümcül olabilirdi.'' Dedi.

24.png

İneğin sahibi Besici Bülent Cemiloğlu da ineğin doğum sonrasında karnının inmemesinden kaynaklı veterinere danıştığını belirtti. Ameliyat sonrasında çıkanlara inanamadıklarını anlatan Cemiloğlu, "İp, çivi ve birçok katı plastik atık hayvanımızın karnından çıktı ve kesilmekten kurtulmuş oldu. Bu zamana kadar yaşamasına çok şaşırdık ve çok şükür sağlığına kavuştu." dedi.