İkranur’un Katili 14 Yaşındaki Amcası Çıktı! Kan Donduran Cinayet!

İkranur’un Katili 14 Yaşındaki Amcası Çıktı! Kan Donduran Cinayet!

Geçen yıl Giresun’da cansız bedeni bulunan 7 yaşındaki İkranur’un katili belli oldu. Boğulmuş halde bulunan İkranur’u öldüren kişinin 14 yaşındaki amcası olduğu ortaya çıktı. 14 yaşındaki amca ile onunla işbirliği yapan ablası tutuklandı.

 

Geçen yıl Giresun’da cansız bedeni bulunan 7 yaşındaki İkranur’un katili belli oldu. Boğulmuş halde bulunan İkranur’u öldüren kişinin 14 yaşındaki amcası olduğu ortaya çıktı. 14 yaşındaki amca ile onunla işbirliği yapan ablası tutuklandı. Ortaya çıkan cinayetin 14 yaşındaki bir çocuk tarafından gerçekleştirilmiş olması şok etkisi yaratırken, esrarengiz cinayetin sırrı da ortaya çıkmış oldu.

 

Ne Olmuştu?

Geçen yıl İkranur’un cansız bedenine ulaşılmıştı. Suç dosyasına göre İkranur Tirsi (7) bahçelerinde otlayan büyükbaş hayvanlara bakmaya çıkmış ve bir anda ortadan kaybolmuştu. 3 gün boyunca yapılan aramalarda bulunamayan İkranur, yapılan aramalar sonucunda dere kenarından ölü şekilde bulunmuştu. Geçen yıldan beridir devam eden araştırmalar neticesinde İkranur Tirsi’yi öldüren kişi suçunu itiraf etti. Yapılan itiraf sonrası İkranur’u öldüren kişinin 14 yaşındaki öz amcası olduğu ortaya çıktı. İtirafa göre İkranur’un ağzını ve burnunu elleriyle kapatarak boğulmasına sebebiyet veren 14 yaşındaki amca İkranur’un cesedini ablası ile birlikte derenin kenarına attıklarına itiraf etti. Bu itiraf sonrası İkranur Tirsi’nin amcası ile halası tutuklandı.

Geçen yıl 27 Haziran’da İkranur’un kaybolduğu haberinden sonra yapılan araştırmalar neticesinde küçük kızın cansız bedenine rastlanılmıştı. Dere kenarında bulunan İkranur’un katilinin bulunması adına 8 aydır yürütülen çalışmalar neticesinde cinayetin aydınlatıldığı açıklandı. Yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda İkranur’un öz amcası Sinan Tirsi İkranur’u öldürdüğünü itiraf etmti ve ablası Ayşe Tirsi’nin de ona yardım ettiğini yetkililere bildirdi. Bu itiraf sonrası Sinan Tirsi kasten öldürme, Ayşe Tirsi ise delilleri karartma suçuna yardım etmesi sebebiyle nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildikleri belirtildi.

 

Köydeki 20 Kişiden DNA Örneği Alınmıştı!

İçişleri Bakanlığı tarafından verilen talimatla büyük bir titizlikle araştırılan İkranur Tirsi’nin ölümüne dair Ankara’da otopsi çalışmaları yapıldı. İkranur’un dereye düşerek mi öldüğü yoksa öldürüldükten sonra mı derenin kenarına atıldığı araştırılmaya başlanırken, küçük kızın köyünde ikamet eden 20 kişiden DNA örneklerinin de alınarak çalışmalar devam ettirilmişti. Yapılan çalışmalar sonucunda herhangi bir bulguya rastlanmazken, İkranur Tirsi’nin öldürüldüğüne dair bir emarenin ortaya çıkarılamadığı belirtilmişti.