Herkes evde: sahiller onlara kaldı

Türkiye’nin büyük bir kısmı korona virüs salgınından kaynaklı olarak evlere kapandı. Vaka sayısının artmasından kaynaklı getirilen tedbirler, turistler için şart değil. Antalya’da güneşli hava fırsat bilen kısıtlamadan muaf turistler sahile akın etti.

Sağlık Bakanlığı’nın korona virüs risk haritasına göre kırmızı renk tanımıyla ‘çok yüksek riskli iller’ arasında yer alan ve vaka sayısı 100 binden 270,95’ya ulaşan turizm kenti Antalya’da sokağa çıkma kısıtlamasından kaynaklı olarak sokaklarda sessizlik hakim oldu.

2-001.jpg

Yaz günlerini aratmayan havasıyla Antalya, 23 dereceye kadar çıktı. Bunu fırsat bilen kısıtlamadan muaf turistler, dünyanın en ünlü plajlarından Konyaaltı Sahili’ne akın etti.

3-001.jpg​​​​​​​

Sahildeki bazı turistler sıcaklığı 18 derece olan denize girdi. Bazı turistle ise güneşin tadını çıkarttı.

4-001.jpg​​​​​​​

Bunların yanı kısıtlamayı ihlal eden bazı kişilerinde denize girildiği tespit edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ekiplker ise sezon öncesinde sahilde çalışmalarına devam etti.

5-001.jpg​​​​​​​

Kavşaklarda uygulama gerçekleştiren emniyet ekipleri, durdukları araçları kontrol etti. Bazı kişilerin izin belgesi varken, bazı kişilerde görülmedi. Çeşitli işlemler yapıldı.