Her Gün Cebinde Taş Taşıyordu! Bakın Ne İçinmiş?

Her Gün Cebinde Taş Taşıyordu! Bakın Ne İçinmiş?

Cebinde taş veya taşa benzer obje taşıyan birileriyle hiç tanıştınız mı? Ya da öyle bir huyu olan bir yakınınız veya arkadaşınız var mı? Cebinde taş veya ona benzer obje taşıyan insanların son yıllarda giderek arttığını biliyor musunuz?

 

Cebinde taş veya taşa benzer obje taşıyan birileriyle hiç tanıştınız mı? Ya da öyle bir huyu olan bir yakınınız veya arkadaşınız var mı? Cebinde taş veya ona benzer obje taşıyan insanların son yıllarda giderek arttığını biliyor musunuz? İşte bunun sebebini bu içerikte göreceksiniz. Bu insanlar neden ceplerinde taş taşıyor ve bunu hangi amaçla yapıyorlar ya da bir yere mensuplar mı? İşte tüm bu soruların cevabını bulacağınız ilginç bir içeriğimiz sizinle.

Öncelikle cebinde taş taşıyan insanlara dair ilk söylememiz gereken şey bu kişiler değişim istemektedirler ve bu değişimin kendisini ilk olarak kendi benliklerinde yaratmak için bu taşı taşımaktadırlar. Daha nazik, daha bilinçli ve kendinin farkında olmak adına yaptıkları bu ritüel çok eski çağlardan gelen bir uygulamadır. Eski çağlarda bazı insanlar öğrendikleri veya uğraştıkları öğretiler gereğince bazı farklı davranışlar içine girmekteydiler. Amaç kendilerini bulmak, kendilerinin ve çevrelerinin farkına varmak, insanlığın duyguları üzerine inşa olmak ve tüm bu yarattıklarının insanlara hizmet olarak devam etmesini sağlamak amacıyla birçok insan eski çağlardan beri bazı kadim öğretiler ile uğraşmaya devam etti.

 

Olay Hangi Ara Cepte Taş Taşımaya Geldi!

Yaklaşık olarak 20 yıl önce yayınlanan The Secret adlı kitapta şükürden bahsedilmekteydi. Şükür ile birlikte gelen  enerjinin varlığından bahseden kitap bir oluşumu temsil etmek için yayımlanmıştı. O kitapta cepte taş taşımaktan bahsedilmiş ve kişilerin ceplerine koydukları taş ile gün içerisinde taşa dokunduklarında şükür etmeyi hatırlamaları istenmişti. Her ne kadar bu kitapta bu öneri yapılmış olsa da aslında bu taş taşıma hikayesi daha eski öğretilere dayanmaktadır. Meditasyon ve Yoga gibi öğretiler ile uğraşan insanlar öneri olarak bir obje seçilmesini tavsiye etmekteydiler. Bu objenin gün içerisinde sık sık kişinin kendisi ile temas etmesinin istendiği ve her temasta yaşamın güzelliklerinin farkına varılmasının ihtiyacından bahsedilmekteydi.

Aslında bir şekilde kadim bir öğretiden gelen cepte taş taşıma uygulamasını eşinde fark eden bir kadın bunun sebebini merak ederek eşine sormuştu. Son aylarda eşinde birçok şeyin değiştiğini fark eden kadın olayın bu taş ile alakalı olup olmadığını sormuştu. Adam ise eşine bu taş ile farkındalığını geliştirdiğini ve her bu taşa dokunduğunda kendisine ve çocuklarına sahip olduğu için şanslı olduğunu hatırladığı bu nedenle de her zamankinden daha pozitif düşünebildiğini söylemişti. İşte bu örnekten yola çıkara, cebinde taş taşıyan birilerini gördüğünüz zaman çok fazla şaşırmayın diye bu yazıyı buraya bırakalım.