Hem Kuyumcuyu Hem Taksiciyi Kandırdı! Film Gibi Dolandırıcılığa İmza Attı!

Hem Kuyumcuyu Hem Taksiciyi Kandırdı! Film Gibi Dolandırıcılığa İmza Attı!

İstanbul’da gerçekleşen soygunculuk hikayesi filmleri aratmadı. Soyguncu şahıs hem kuyumcuyu hem de taksiciyi kandırdı.

İstanbul Sancaktepe’de kuyumcu dükkanı işleten S.P. isimli vatandaş, kendisini telefonla arayan bir kişinin 80 bin lira değerinde altın almak istediğini ve parayı banka hesabına gönderdiğini, altınlara almaya oğlunun geleceğini söylediğini belirtti. S.P. 80 bin liranın hesabına yattığını gördükten sonra altınları almaya gelen şahısa 28 adet Cumhuriyet altını ile 1 adet yarım altın verdiğini ifade etti. S.P. daha sonrasında parayı çekmek için bankaya gittiğini ancak hesabına bloke konduğunu öğrendiğini o anda dolandırıldığını anlayarak polis ekiplerinden yardım istediğini dile getirdi.

nhjbf-dwp06ba-f2whpjuw.jpg

Taksi Şoförü Çıktı

Polis ekipleri konuyla ilgili olarak çalışma başlattı, altınları almak için kuyumcuya gelen kişinin dolandırıcı şahsın ‘oğlu’ değil taksi şoförü olduğu belirlendi. Taksi şoförü gözaltına alındı.

Taksi şoförünün ifadesi ise kendisinin de dolandırıcılık olayına alet edildiğini gösterir nitelikteydi. Şoför kendisini arayan bir kişinin Fatih ilçesine gitmek istediğini ve Sancaktepe’de bulunan bir kuyumcuda altınları olduğunu gelirken onları da almasını istediğini söyledi. Kendisinin altınları alarak şüpheliye teslim ettiğini daha sonrasında taksi ücretini alarak olay yerinden ayrıldığını dile getirdi.

Altınları Alıp Hızla Uzaklaştı

Ekipler bölgede yer alan güvenlik kameralarını inceleme altına aldı. Görüntülerde şüpheli şahsın altınları almak için buluşma noktasın aracıyla geldiği altınları aldıktan sonra ise yaya olarak buluşma noktasından uzaklaştığı tespit edildi. Araç plakasının dolandırıcılık suçundan çok sayıda kaydı olan E.Ç. isimli şahsın eşinin üzerine olduğu ortaya çıktı.

1111-1613911680.jpg

Ekipler geçtiğimiz cuma günü E.Ç. ile kimliği tespit edilen M.Ç. isimli şüpheli evlerine gerçekleştirilen baskın sonucunda gözaltına alındı. Şüpheliler dolandırıcılık suçundan mahkemeye sevk edildi.  

Altınlar ve Para Ele Geçirildi

Şüphelilerin evinde yapılan aramada 18 tane Cumhuriyet altını, 5 tane çeyrek altın, 69 bin 150 TL, 13 bin 606 dolar, 8 tane cep telefonu ve 9 tane farklı numaralara ait cep telefonu ele geçirildi.

xvrfir0ieqoubqteo1vna.jpg