Helikopter Kazasında Şehit Olan Askerlerin Kimliği Belli Oluyor!

Helikopter Kazasında Şehit Olan Askerlerin Kimliği Belli Oluyor!

Bingöl’den havalanan ve Bitlis’in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde bulunan 13 askerden 11’i şehit oldu, 2 askerin tedavisi devam ediyor.

Bitlis’in Tatvan ilçesin gitmek üzere 13.55’te havalanan Cougar tipi helikopterle 14.25’te irtibat kesildi. Hemen arama çalışmaları başlatıldı. Aramada helikopterin kaza kırıma uğradığı sonucunda ulaşıldı. Korgeneral Osman Erbaş’ın aralarında olduğu 11 asker şehit olurken, 2 askerin yaralı olduğu açıklandı.

Şehitlerin Kimlikleri Belli Oluyor

Helikopter kazasında 11 asker şehit oldu, 2 askerinse yaralı olduğu ve tedavisinin devam ettiği açıklandı. Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, kazada şehit oldu.

yuregimizi-yakan-helikopter-kazasinda-13970046-6635-m.jpg

Şehit Ateşi Amasya’ya Düştü

Kimliği belli olan bir diğer şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Hakan Gül. Gül2ün Amasya nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. Şehidin merkeze bağlı Doğantepe Köyü’ndeki ailesine acı haber ulaştı. Gül’ün cenazesinin Amasya’da toprağa verileceği öğrenildi.

yuregimizi-yakan-helikopter-kazasinda-13970046-7111-m.jpg

3 Ay Önce Baba Olmuştu Afyonkarahisar’a Şehit Ateşi Düştü

Helikopter kazasında şehit olan askerlerden bir tanesi de Teknisyen Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek. Karadirek’in Afyonkarahisar’daki ailesin acı haber verildi. Şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Herhangi bir olumsuzluğa karşı ambulans da gönderildi.

Şehit Şükrü Karadirek’in yaklaşık 1.5 yıl önce Elif Karadirek ile dünyaevine girdiği ve 3 ay önce de baba olduğu öğrenildi. Şükrü Karadirek’in oğlunun 40’ının çıkmasını sosyal medya hesabından büyük bir sevinçle kutladığı görülüyor.

yuregimizi-yakan-helikopter-kazasinda-13970046-355-m.jpg