Hazal Kaya’dan Fahrettin Koca’ya Tepki! “Ne Bekliyorsunuz?”

Hazal Kaya’dan Fahrettin Koca’ya Tepki! “Ne Bekliyorsunuz?”

Başarılı oyuncu Hazal Kaya sosyal medya hesabı üzerinden Fahrettin Koca’ya sitemde bulundu. SMA hastası Ayaz bebeğin hayatını kaybetmesi üzerine paylaşım yapan Kaya, bu paylaşımla birlikte Fahrettin Koca’ya tepki gösterdi.

 

Başarılı oyuncu Hazal Kaya sosyal medya hesabı üzerinden Fahrettin Koca’ya sitemde bulundu. SMA hastası Ayaz bebeğin hayatını kaybetmesi üzerine paylaşım yapan Kaya, bu paylaşımla birlikte Fahrettin Koca’ya tepki gösterdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da paylaşıma etiketleyen Kaya, üzüntüsünü ve tepkisini gösterdi.

Sık sık SMA hastası bebeklerle ilgili paylaşımlar yaparak onların sesini duyurmaya çalışan başarılı oyuncu Hazal Kaya, SMA hastası Ayaz bebeğin ölümü ile adeta yıkıldı. SMA hastaları için ücretsiz ilaçların verildiği belirtilirken Ayaz bebeğin kriterlere uymaması sebebiyle bu ilaçların verilmediği öğrenildi. İlaçların olmaması sebebiyle tedavi sürecinin yetersiz kalması nedeniyle Ayaz bebek hayata veda etti. Ayaz Bebeğin hayata veda etmesi üzerine bu ölüm haberini duyuran açıklamayı retweet eden Hazal Kaya, ücretsiz verildiği söylenen ilaçlar için bebeklerin testlere tabi tutulmasını ve kriterlerin olmasını eleştirdi. Bebeklerin öldüğünü söyleyen Hazal Kaya, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da etiketleyerek bu kriterlerin kaldırılması gerektiğini söyledi. İşte Hazal Kaya’nın üzüntü ve sitem dolu paylaşımı;

060320211757508407138.jpg