Gözlük Çizilmelerine Son!

Gözlük Çizilmelerine Son!

Tüm zorlu aşamalara rağmen işimize en çok yarayacak gözlüğü bulma sürecinden daha zorlu bir süreç vardır. Kullanım süresince gözlük camlarının çizilmesi veya zarar görmesini engellemek bizi daha çok zorlayan bir süreçtir.

 

Tüm zorlu aşamalara rağmen işimize en çok yarayacak gözlüğü bulma sürecinden daha zorlu bir süreç vardır. Kullanım süresince gözlük camlarının çizilmesi veya zarar görmesini engellemek bizi daha çok zorlayan bir süreçtir. Ne kadar iyi baksak da, dikkat etsek de gözlüklerin camları çizilir veya gözlük çerçeveleri bir süre sonra zarar görür. Bu çizilmeler ve zararlardan korunmanın bazı yolları vardır. O yollar şunlardır.

 

Karbonat

Birçok sorun için pratik çözüm olarak karşımıza çıkan karbonat, gözlük camları çizilmesini engellemek için de başvurulabilecek yollardan biridir. Karbonatı su ile karıştırdıktan sonra gözlüğünüzün camına dairesel bir şekilde nazikçe uygulayın. Temizleme işlemini tamamladıktan sonra bir bezi ıslatarak gözlük camınızın üstünü silin ve kurumasını bekleyin.

 

Diş Macunu

Gözlük camının çizilmesini engellemenin en kolay yolu kesinlikle diş macunudur. Diş macununu kullanarak gözlüğünüzün aldığı darbelerden en az hasarla kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Gözlük camınızın üstüne diş macununu sürün, bir süre bekleyin ve daha sonra durulayın.

 

Zeytinyağı

Zeytinyağını da gözlük camlarınızın lekelenmesini önlemek için kullanabilirsiniz. Zeytinyağı içeren bir sabun ya da gliserin kullanmanız halinde gözlük camlarınız inatçı lekelerden arınmış olacaktır.

Sabunu su dolu bir kabın içerisine eriterek ilave edin. Kabın içine eklemenizin ardından gliserini de karışımın içine ekleyerek soğumasını bekleyin. Bunların ardından tamamladığınız karışımı bir şişeye koyun ve her ihtiyaç duyduğunuzda gözlük camlarınızı temizleyin. Bu yolları doğru bir şekilde takip ederek hazırladığınız karışımı gözlük camlarınıza uygulayınca lekelenmenin ne kadar azaldığını ve gözlük camlarınızın eskiye göre çok daha temiz olduğunu kolay bir şekilde fark edecek ve daha az sorun yaşayacaksınız.