Fatih Altaylı’dan Bakan Koca’ya Şok Sözler! “Kimse Kale Almaz!”

Fatih Altaylı’dan Bakan Koca’ya Şok Sözler! “Kimse Kale Almaz!”

Habertürk yazarlarından Fatih Altaylı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve hükümete sert eleştiriler yaptı. Yayınlanan köşe yazısında normalleşme adımlarına dikkat çeken Altaylı

 

Habertürk yazarlarından Fatih Altaylı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve hükümete sert eleştiriler yaptı. Yayınlanan köşe yazısında normalleşme adımlarına dikkat çeken Altaylı, AKP kongrelerine ve medyaya yansıyan Fahrettin Koca’nın katıldığı cenaze törenine atıfta bulundu. İstanbul’da sağlık yöneticileri ile toplantı yapan ve daha sonrasında açıklama yapan Fahrettin Koca’nın açıklamalarını değerlendiren Altaylı; “Hükümetin veya bakanlığın yaptığı hiçbir açıklamayı kimse kale almaz artık” dedi.

Hükümeti ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı sert sözlerle eleştiren Fatih Altaylı, AKP kongrelerinde yaşanan yoğunluk ve kalabalığa dikkat çekerek, artık kimsenin bu konuda ne hükümeti ne de bakanlığı önemsemeyeceğini söyledi. Fahrettin Koca’nın İstanbul’da vaka artışına dikkat çektiğini söyleyen Altaylı, bu açıklamaya güldüğünü belirterek, bu artışın normalleşmeden kaynaklı daha da yükseleceğini belirtti. Bu saatten sonra kimsenin hükümet veya bakanlık açıklamasını kale almayacağını söyleyen Altaylı; tüm lokanta, kafe ve sokakların ful olduğunu belirtti. Maske kullanımına dikkatlerin azaldığını da belirten Altaylı, bu saatten sonra kimsenin ne bakanı ne de üst mercileri takmayacağını söyledi. Ayrıca normalleşmenin de kontrolsüz ve tam açılma şeklinde olduğunu da söyleyerek açıklamasını bitirdi.