Fahrettin Koca İstifa Mı Ediyor? Gündeme Bomba Gibi Düşen İddia!

Sosyal medyada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa edeceği gündemden düşmüyor. Koca’dan boşalan Sağlık Bakanı koltuğuna ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Cevdet Erdöl oturabilir.

Sosyal medya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın görevinden istifa edeceği yönündeki iddialarla çalkalanıyor. Fahrettin Koca’nın kısa bir süre içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan affını isteyeceği ifade ediliyor.

Muhammed Emin Saraç’ın cenaze töreninde sosyal mesafe kurallarına uyulmamasından dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca eleştiri yağmuruna tutulmuştu, Fahrettin Koca, olay hakkında tüm vatandaşlardan özür dilediğini belirten bir mesaj yayınlamıştı.

6036b51f55427e06b878edf3.jpg

Fahrettin Koca’nın özür mesajı sonrasında hükümetten bir ismin Koca’ya ‘Cumhurbaşkanımızın olduğu yerde özür dilemek uygun olmadı’ dediği ileri sürüldü, bunun üzerine Koca’nın da ‘İstifamı gönderiyorum zaten’ dediği iddia edildi.

Koca’nın Yerine Erdöl

İddialara göre Fahrettin Koca’nın görevden affı kısa bir süre içinde açıklanacak. Sağlık Bakanı olarak Fahrettin Koca’nın yerine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Cevdet Erdöl getirilecek.

fahrettin-koca-istifa-mi-edecek-sosyal-medya-bu-13958877-2933-m.jpg