Denizli’de Yer Altından Gelen Esrarengiz Sesler Mahalleliyi Uyutmadı!

Denizli’de Yer Altından Gelen Esrarengiz Sesler Mahalleliyi Uyutmadı!

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde yaşanan bir olay tüyler ürpertti. İddialara göre neredeyse tüm mahalleden duyulan esrarengiz seslerin yer altından geldiği belirtildi.

 

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde yaşanan bir olay tüyler ürpertti. İddialara göre neredeyse tüm mahalleden duyulan esrarengiz seslerin yer altından geldiği belirtildi. Birçok mahalleli bu seslerden dolayı uyuyamazken ayrıca patlama sesinin de geldiği ifade edildi. Mahalle sakinleri tarafından polise ihbarda bulunurken; polis ekipleri ile birlikte olay yerine gelen AFAD yetkilileri zaman kaybetmeden sesin kaynağını ve sebebini bulmaya çalıştılar.

Gültepe Mahallesi’nde yer altından son günlerde esrarengiz sesler duyulduğunu belirten mahalle sakinleri bu seslerden kaynaklı uyumadıklarını belirtirken; AFAD yaptığı çalışmalarda kaçak kazı yapılıyor olma ihtimali üzerinde durdu. Deprem habercisi olarak bazı vatandaşlar tarafından yorumlanan seslerin bir kazı olabileceği ihtimali üzerinde duran yetkililer; resmi bir kazı işleminin olmadığı ve mahallede son günlerde su kesintisi gibi durumlarda yaşamadıkları belirlendi.

yeraltindan-gelen-sesler-denizli-3-min.jpg

Mahalleli tarafından yeraltından gelen sesler dolayısıyla polise ihbarda bulunulurken, 3 gündür bu seslerin geldiği ve patlama yaşandığı da belirtildi. Gece ve gündüz fark etmeksizin bu seslerin geldiğini belirten mahalle sakinleri geceleri gelen seslerden dolayı uyuyamadıklarını belirtti. Mahallelinin ihbarı sonrası bölgeye gelen AFAD ve belediye yetkilileri ise özel araçlar ile birkaç bölgede dinleme yaptı. Gelen seslerin deprem habercisi olabileceği vatandaşlar tarafından söylenirken, bu iddianın tüm vatandaşları paniğe sevk ettiği görüldü. Gelen seslerin genellikle balyoz ile duvara vuruluyormuş gibi olduğu şeklinde tasvir eden vatandaşlar bu seslerin deprem ile alakalı olmasından korkuyor. AFAD ve belediye yetkilileri çalışmalarına devam ederken; yüksek olasılık ile kaçak bir kazı olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Öte yandan yetkililer çalışmalarına ise devam ediyor.