Balıkesir – Bursa Karayolu Ulaşıma Kapandı!

Yoğun kar yağışından dolayı Balıkesir – Bursa karayolu, Susurluk ilçesi yakınlarında ulaşıma kapanmış durumda. 25 kilometrelik kuyruk oluşmuş durumda

Son 25 yılın en etkili kar yağışı Balıkesir’de etkisini göstermeye devam ediyor. Dün akşamdan beri devam eden kar yağışından dolayı Balıkesir – Bursa karayolu ulaşıma kapandı. Tipi olarak etkisini gösteren kar yağışı Susurluk ilçesi civarında trafiğin durmasına sebep oldu.

balikesir-bursa-karayolu-yogun-kar-yagisi-13930805-1679-m.jpg

Karayolunda kayan ve yoldan çıkan araçlardan dolayı trafiğin durdu, yüzlerce araç yolda mahsur kalırken, kuyruk 25 kilometreye ulaştı. Ekipler yolun açılması için çalışmalara devam ediyor.

Bursa İstanbul Karayolunda Tipi Etkisini Gösteriyor

Bursa’da kar yağışı 3 gündür etkisini sürdürüyor. Kar yağışı şehirde yaşamı olumsuz etkilemiş vaziyette. Bursa – İstanbul karayolunun Süpürgelik mevkisinde yol tipi ve yoğun kar yağışından dolayı bir süreliğine kapandı. Ekiplerin çalışmaları sonucunda ulaşım 2 taraflı olarak açıldı. Trafik kontrollü olarak sağlanıyor.

Kar lastiği ve zinciri olan araçların geçişini izin veriliyor. Sürücüler yolda kalan araçlarına zincir takarken, bazı vatandaşlar araçlarını iterek hareket ettirebildi. Tır, kamyon gibi büyük araçlar ise Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyoluna yönlendiriliyor.

balikesir-bursa-karayolu-yogun-kar-yagisi-13930805-2129-o.jpg

Kar lastiği olmayan sürücüler yolun tamamen açılmasını beklerken, kar lastiği olan sürücüler de güvenlik nedeniyle yolun açılmasını beklediklerini ifade etti.

Kocaeli’de Ulaşım Aksadı

Yoğun kar yağışı Kocaeli’nde de ulaşımın aksamasına neden oldu. D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu’unda zaman zaman aksamalar meydana geldi. Kar yağışından dolayı görüş mesafesi düştüğü için araçlar ilerlemekte zorlandı.

balikesir-bursa-karayolu-yogun-kar-yagisi-13930805-3152-m.jpg

Ekipler yollarda tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ederek yolların kapanmasını önlemeye çalıştı. Bazı noktalarda meydana gelen kazalar trafiğin aksamasına neden oldu. Yağışın bu gece saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

balikesir-bursa-karayolu-yogun-kar-yagisi-13930805-5953-m.jpg