92 yaşındaki kadına cinsel saldırıda buldu, boğularak öldürüldü!

92 yaşındaki kadına cinsel saldırıda buldu, boğularak öldürüldü!

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde yaşayan 92 yaşındaki kadın, tek başına yaşadığı evinde ölü olarak bulundu. Ziynet eşyalarının çalınmasının yanı sıra talihsiz kadına cinsel saldırı da bulunuldu ve boğarak öldürüldü.

 

Aydın Sultanhisar ilçesinde yaşayan H.P’nin evinin kapısı dün saat 22:00 sularında açık halde bulundu. Komşuları kapının açık olmasına anlam veremedikleri için eve girdiler. Karşılarında cansız bir şekilde yatan yaşlı kadını ve dağınık odaları buldular. Sonrasında ise sağlık ekipleri ve polis ekiplerine ihbarda bulunuldu. Eve gelen ekipler kadının boğularak öldürüldüğünü ve ziynet eşyalarının çalındığını aktardı.

Polis cinayetle ilgili olarak geniş bir çalışma başlatırken H. P.’nin cansız bedeni Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde yaşanan bu olay oldukça ses getirdi.

H. P.’nin yalnız yaşadığı evde boğularak öldürüldüğü iddiasıyla göz altına alınan şüpheli A. Ç. (23) yaşlı kadına cinsel saldırı da bulunduğu ortaya çıktı. İç çamaşırında Pınarlı’ya ait olduğu düşünülen kan lekeleri bulunan A. Ç.’nin aynı mahallede yaşadığı ve yaşlı kadınla komşu olduğu öğrenildi.

 

Tutuklanan A. Ç.’inin açıklaması ise şu şekilde oldu; ‘’ Eve girdiğimde kendisini tutup itekledim. Yere düşünce de kaçıp gittim" diyerek, alkollü olduğu için evde yaşanılanları hatırlamadığını öne sürdü. A.Ç., adliyeye sevk edildi.