33 yıldır aralıksız oruç tutuyor!

33 yıldır aralıksız oruç tutuyor!

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaşayan 53 yaşındaki Osman Ay, sağlığa faydalı olmasından kaynaklı olarak 33 yıldır ara vermeden oruç tuttuğunu iddia etti.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde 36 yıldır market işeten Osman Ay, tam tamına 33 yıldır oruç tutuyor. İlk olarak 3 aylarda oruç tutan Osman Ay, kendisini daha da sağlıklı hissedince her gün oruç tutmaya başladı. Sadece dini bayramlarda oruç tutmadığını belirten Osman Ay şunları söyledi;

s-dfa149c74cf4fc06deb2ada5d9b05ab74250c247.webp

"3 aylar diye başladığım oruç sağlığıma bir sıkıntı vermeyince oruç tutmaya başladım. 33 yıldır oruç tutuyorum. Bir tek bayramlarda oruç tutmuyorum. Onun dışında yılı hep oruçlu geçiriyorum" ifadelerini kullandı.

‘’Beni Tebrik Ediyorlar’’

Çevresindeki birçok insanın kendisini tebrik ettiğini ifade eden Osman Ay, durumundan oldukça memnun. Etrafındaki insanlar, Osman Ay’ın 33 yıldır oruç tuttuğunu öğrendiğinde şaşkınlıklar içerisinde kalıyor. Osman Ay sonrasında şunları ekledi;

31-yildir-kesintisiz-oruc-tutuyor-6-12017063-o.jpg

"Tarifi mümkün olmayan bir duygu bu. Yıllardır oruç tutunca çevremdeki insanlar da beni tebrik ediyorlar, teşekkür ediyorlar. Bazıları bana uyup bazı günler oruç tutmaya başladı. Doktorlar bile oruç tutmanın ne kadar faydalı olduğunu söylüyorlar. Ramazan girince ben hep oruç tuttuğum için diğer insanların oruç tuttuğunu unutup sürekli bir şeyler ikram ediyorum" dedi.